Kuidas võtta tabletti?

Kodutohter
18.08.2023
Shutterstock

Tabletti võttes tuleb selle paremaks imendumiseks peale juua vähemalt pool klaasi või veelgi parem klaasitäis toasooja vett

Kõigi suukaudsete raviainete raviainete toime avaldumiseks peavad need esmalt lahustuma ja siis imenduma. Seetõttu tulebki tabletti võttes selle paremaks imendumiseks peale juua vähemalt pool klaasi või veelgi parem klaasitäis toasooja vett. See optimaalne kogus tagab tableti või kapsli lagunemise, raviaine lahustumise ning imendumise. Mahla, piima, mullivett, kuumi jooke, kohvi teed ega alkoholi ei soovitata, sest need võivad muuta ravimi lahustumiskiirust või isegi keemilisi omadusi. Kõige parem valik on ikkagi vesi.

Kindlasti peab järgima arsti ettekirjutusi, samuti läbi lugema õpetuse pakendil. Mõningaid ravimeid peab võtma enne sööki, teisi peale sööki ja paljud ravimid ei sobi kokku näiteks kohviga.

Kui ravimeid on palju ja kipub ununema, kas mingit ravimit sai juba võetud, peaks apteegist ostma omale dosaatori, kuhu saab ette ära panna nädala ravimid hommikuks, päevaks ja õhtuks. Siis on kindel, et midagi ei unune.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid