Vererõhuravimeid võetakse üldjuhul hommikuti. Samas on mõnede rohtude toime lühem kui 24 tundi ja mõnel patsiendil ei püsi efektiivne toime üle 10-12 tunni. Sellisel juhul võetakse tabletti kaks korda päevas. Mõne ravimi toime aga kestab isegi 32-36 tundi. Osal haigetel ka aja jooksul ravimi toime nõrgeneb ja see on vaja asendada uuega.
Hiljuti ilmus Suurbritannias läbiviidud ulatusliku uuringu (uuriti üle 20000 inimest) publikatsioon. Selgus, et kõrgvererõhutõve ravis võib arstimeid võtta kas hommikul või õhtul - mõlemal juhul väheneb oluliselt ajuinsuldi ja südameinfarkti oht. Kui on välja kirjutatud mitu ravimit, võib ühte neist võtta õhtul.
Parim ravi sünnib haige ja arsti koostöös. Patsiendi panus on regulaarne ravimite võtmine ja vererõhu kodumõõtmised, mis on väga suure väärtusega. Arsti roll on hüpertensiooniravimite ja oma patsiendi tervise hea tundmine ja sobiva kombinatsiooni leidmine - kombinatsiooniravi on tänapäeval põhiline. Vajaduse korral tehakse kavererõhu ööpäevane monitoorimine, mis aitab kaasa optimaalse ravi leidmisele.