Isegi väike kompvek vallandab ajus dopamiini, mis tekitab heaolu tunde. Organism saab aru, et maiust tasus võtta ja heaolutunne kannustab võtma lisa.
Maiustamisest saab kiiresti harjumus ja maiustamishetked järjest tihenevad. See tuleb sellest, et dopamiini mõju väheneb ja magusat vajatakse ühe enam ja enam, et saada jätkuvalt heaolutunnet. Maiustamisest saab ravim halva tuju ja stressi vastu.
Kuid pidev magusa söömine tõstab kehakaalu, tekitab süütunnet ja tundub, et sellest ringist ei saagi enam välja, sest enesetunne on kehv ja õnnetu, kui maiustusi ei söö.
Siis ei aita muu, kui võtta kokku kõik oma tahtejõud ja öelda mõneks ajaks kõikidele magusatele asjadele kindel ei. Kui lõpetada kasvõi natukeseks ajaks maiustuste söömine, vaibub ülekeeratud põhjuse ja tagajärje ring, ning magusaisu hakkab vaibuma ja aju õpib ilma selleta hakkama saama. Muidugi vajab loobumine tahtejõudu, seepärast peaks otsima omale selleks ajaks võimalikult rohkelt tegevust - minema mõnda uude trenni, reisile, et poleks aega mõelda söömisele ja maiustamisele.