7 asja, mis võib juhtuda kui tarvitad liiga palju suhkrut

Kodutohter
17.03.2022
Shutterstock

Maiustused on ilmselt liiga suur nauding, sest paljud jäävad magusakonksu külge kinni.

Söömine peab tooma meie ellu naudingut. Kuid maiustused on ilmselt liiga suur nauding, sest paljud jäävad magusakonksu külge kinni.

On palju inimesi, kellel magusa söömine käib servast serva: võideldakse oma magusaisuga, ei sööda seda pikka aega, kuid siis käib krõks ja kui juba sööma hakatakse, siis ohjeldamatult. Sellele järgnevad enesesüüdistused ja järjekordne paast.

Tüüpiline liigse suhkrutarbimise sümptom on väsimus. Seda ei osata tavaliselt üldse sellega seostada. Kuid magusat süües saab palju energiat, kaob söögiisu ning kasulikke toite, millest organism saab vitamiine, mineraale ja muid kasulikke aineid, ei sööda nii palju kui vaja oleks.

Tähele peab panema, et saame ka ilma maiustusteta, lihtsalt igapäevasest toidust palju suhkrut. Suhkrut sisaldavad saiad ja leivad, marinaadid, ketšupid ja kastmed, maitsestatud jogurtid ja kohupiimad, mahlad ja moosid.

Et vältida ohjeldamatut magusasöömist, on mõistlik lubada endale regulaarselt väikeses koguses magusat. Väike magustoit võib käia iga lõunasöögi lõppu. Kuid see ei peaks olema rohke kreemi või glasuuriga kook ega tahvel šokolaadi, vaid jogurt või kohupiim marjadega, marjatarretis või kompott. Väike magustoit peale sööki aitab magushimust jagu saada võib soodustada isegi kaalulangust.

Mis võib hakata juhtuma, kui süüa liiga palju magusat:

1. Kehakaal hakkab kerkima

2. Veresuhkrutase hakkab kõikuma ja lõpuks tõusma.

3. Tekib risk haigestuda teise tüübi diabeeti.

4. Hammastel tekib kaaries.

5. Võib hakata arenema rasvamaks.

6. Füüsiline ja vaimne väsimus võivad olla tingitud ühekülgsest toidust.

7. Kõhukinnisus ja seedimisprobleemid võivad olla tingitud liigsest magusast ja liiga vähesest kiudainetest.

Sarnased artiklid