Müüt või tõde? 10 väidet, miks juuksed hõrenevad

Kodutohter
04.10.2021
Kas sa oled täheldanud, et sügis-talvel jääb kammi või harja rohkem juukseid kui muul ajal? | Shutterstock

Juuste väljalangemine on tavaliselt kahjutu ja ajutine, kuid vahel võib olla tegemist ka alopeetsia või mõne haiguse sümptomiga.

 1. Juuste väljalangemine on märk haigusest

Müüt. Tihti on juuste väljalangemine ajutine ja kahjutu ning möödub iseenesest. Juukseid võib tavalisest enam välja kukkuda igapäevastel põhjustel, nagu sünnituse järel, rasestumisvastaste pillide võtmise alustamisel või lõpetamisel, psüühilise või füüsilise stressi tagajärjel, kui toidus pole piisaval hulgal vitamiine ja mineraalaineid, mõningate ravimite kõrvalmõjul või lihtsalt vananemise tõttu. 
Üsna harilikud on androgeenne ehk meestüüpi juuksekadu ja naistüüpi juuksekadu. Kui juuksed hõrenevad tugevalt oimukohtadelt ja pealaelt, siis on see meestüüpi juuksekadu. Ka naistel lähevad juuksed pealaelt hõredamaks, kuid pealagi täiesti kiilaks ei jää. Kui peanahale tekivad täiesti juusteta laigud, siis on tegu haigusega, mille nimi on koldeline alopeetsia. Vahel võivad juuksekao põhjuseks olla ka muud tõved, nagu näiteks kilpnäärme üle- või alatalitlus, diabeet või peanaha atoopiline ekseem.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid