Juuksed jälle särama
Kadi Lehtmets
30.07.2014

 

Kindlasti kujutad ette, kuidas kõnnid pärast puhkust ringi, päikselised lokid kaunilt sädelemas. Suvi võib aga kiharad proovile panna. Siit leiad mõned lahendused kõige põletavamatele juusteprobleemidele.

 

Armutult kõrvetav päike, merevees suplemine ja ebaregulaarne hooldus kuivatavad suve kestel nii mitmegi kena soengu. Juus kaotab oma läike ja juukseotsad hargnevad. Kindlasti torkab ka silma, et muretul puhkuseperioodil on paar juuksurisalongis käiku vahele jäänud. Kui soeng kasvab vormist välja ja juukseid ei ole mõnda aega korrapäraselt lõigatud, jääb hoolitsetud stiilist järele vaid mälestus.

Suvejuuste hooldus pole õnneks siiski mingi raketiteadus. Pakume välja mõne nipi, kuidas käestläinud kiharatega hakkama saada.

 

1. Kuidas elustada päikeses ja merevees räsitud juukseid, mis tunduvad kuivad nagu põhk?

Kõige arukam oleks oma juukseid juba ette hooldada ja kaitsta. Kübarad ja pearätikud pole vaid edevuse pärast välja mõeldud, need varjavad juust ka päikesekahjustuste eest. Hästi toimivad juustele mõeldud päikesekaitsespreid. Vastavat vahendit maksab juustesse piserdada ja hästi läbi kammida juba enne päikese kätte minekut. Pea meeles, et päikese mõju võib olla ühtviisi julm nii rannas, jalgrattamatkal kui ka lihtsalt linna vahel jalutades.

Kui aga päikesekiirgus on juba juukseid kahjustanud, tasub kasutusele võtta intensiivtooted. Tüüpilised esmaabikosmeetikumid on näiteks kreemjalt paksu konsistentsiga juuksemaskid. Ravikuuri alustuseks võib neid kasutada iga päev. Kosutavad juuksemaskid mõjuvad eriti hästi, kui neid saunasoojuses toimida lasta. Kui leilikuumus on liiga terav, mässi maski mõjumise ajaks juuste peale niisutatud õhuke käterätik.

 

2. Minu tume juuksevärv muutus päikese toimel punaseks. Mis on selle põhjus ja mis aitaks selle vastu?

Päike pleegitab nii värvitud kui ka värvimata juust. Sel juhul tulevad punased värvipigmendid juustes ülejäänud toonide tagant esile.

Kahjustus pole siiski pöördumatu. Kõige kiiremat abi pakub juuste jahedamates nüanssides toonimine. Salongitoodete hulgas leidub ka šampoone ja palsameid, mis aitavad kiharatest punasust hajutada. Selliste toodete valimisel maksab juuksurilt nõu küsida.

 

Loe edasi ajakirjast…

 

Sarnased artiklid