Kadri Voorand: "Otsin muusikas tormi ja tuult"

Kristjan Arunurm
05.09.2016

 

 

Lauljatar Kadri Voorand rabab nii mitmel rindel, nii mitme koostööpartneriga ja nii laias hääleulatuses, et kõrvaltvaatajal on keeruline aru saada, kuidas mahub see kõik tema päevakavasse ja häälepaeltesse.

 

Kadri jõuab Estonian Cello Ensemble'i proovist meie kohtumisele plaanitust hiljem, alles kell kümme õhtul. Muid auke ajakavas lihtsalt pole: õpetajatöö, lauluseaded, mõne heliteose loomine, proovide ettevalmistamised, aruanded, taotlused, kirjad, logistika koostamine, kontsertide planeerimine ja esinemised...

 

Unetute ööde aeg

"Kuigi tean, kui tähtis on vormis olemiseks hästi välja puhata, siis viimastel kuudel on tõesti palju magamata öid olnud, ka vabu päevi pole ette tulnud. Aga mis mõtet on halada – ega ju tea, milline on järgmine kuu, võib-olla polegi esinemisi, seepärast teen praegu, mis pakutakse. Olen sellise elustiiliga leppinud, see on minu valik," räägib Kadri ja tutvustab mõne sõnaga äsja lõpetatud proovi projekti: "Selle ettevõtmise raames kohtuvad kuus tšellot ehk Estonian Cello Ensemble ja mina. Koos anname kaks kontserti ja teeme ka ühe üllatusetteaste Leigo järvemuusikal, aga kuna seda artiklit loetakse peale Leigot, siis võib ju üllatusest juba rääkida."

Kas tõesti tasub nii natukese pärast hulga prooviõhtuid kulutada? Samas, kui mõelda, mitmes kollektiivis lauljatar on (olnud) kaastegev, on ju loogiline, et mõni projektike kujuneb õige üürikeseks, ehkki seda eksklusiivsem mekk neile jääb. Ja neid projekte ikka on: Tanel Rubeni kvintett, Kaspar Kalluste trio, koostöö RAM-iga, Toomas Rulliga, Tallinna filharmoonia kammerorkestriga jne.

Ning ikka otsib Kadri uusi väljakutseid – et mitte laisaks ja rooste minna. Näiteks on Kadri kelmikalt sisse laulnud lennujaama julgestusteadaande, mispeale küsin, et mis oleks, kui eri lauljailt kõlaksid ka muud olmelised teated, nagu bussipeatuste või rongijaamade nimed.

"Oojaa!" hõikab Kadri. "Ma olen ka seda mõelnud. Paljud lauljad teeksid seda lõbu pärast, tasuta."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid