Kes otsib, see leiab
Tekst Merilin Piirsalu
29.07.2012

Selleks et elus oleks värve, rõõmu ja vaheldusrikkust, vajab enamik meist oma ellu kaaslasi. Nooruses tekib tavaliselt suhteid lihtsalt ja üksindust pole aega tunda. Kust aga leida uusi tuttavaid siis, kui oled lahutanud või leseks jäänud ning lapsed on nii suured, et pidevat hoolt enam ei vaja?

Enamasti on meie suhtlusringkond juba välja kujunenud ja uusi sõpru lisandub nende kaudu harva. Vahel juhtuvad küll asjad iseenesest, aga mõnikord tuleb midagi ette võtta, et ühtteist juhtuma hakkaks. Üsna tõenäoline on see, et kodus istudes ja oodates hr või pr Õige sinu teele ei satu - keegi lihtsalt ei oska uksele koputada ja ennast pakkuma tulla. Seepärast tasuks lahtiste silmadega ringi vaadata ja tegeleda erinevate asjadega. Nii on suurem tõenäosus võimalikku partnerit kohata.

Tee midagi, millest oled ammu unistanud, aga pole selleks varem aega leidnud. Anna endale võimalus tutvuda uute inimestega, tegutsedes tavapärasest suhtlusringist väljaspool. Võta osa erinevatest üritustest: vanalinna päevadest, muuseumiöödest, klassikokkutulekutest ja vilistlasõhtutest. Hakka lemmiksportlase või -meeskonna fänniks ja käi tribüünil kaasa elamas.

Kui tegeled tõeliselt huvipakkuva alaga, siis satuvad su teele sarnase mõttemaailmaga inimesed ning nendega ühist keelt leida ja suhteid luua on kergem. Siinkohal tuleb aga ennast hästi tunda ja teada, mis siis on see, mis silmad päriselt särama paneb.

Tants teeb meele rõõmsaks

Kui sind huvitab ala, mida tavaliselt harrastatakse paariviisi, ei maksa ennast heidutada lasta, kui paarilist pole. Asudes huvitava hobiga tegelema esialgu üksinda, on suur tõenäosus aja möödudes leida endale just selle huviala kaudu uusi tuttavaid.

Isegi tantsutrenni võib minna üksinda. Casa de Baile salsatreener Andre Põlmi sõnul on näiteks salsa üks sotsiaalsemaid tantse maailmas, millega tegeledes uusi sõpru ja tuttavaid leida on väga lihtne. Salsa trenne on erineval tasemel, iga huviline leiab endale sobiva. Tantsutundides toimub pidev partnerite vahetus ning niimoodi tutvuvad kõik omavahel. Salsa õppimisel ei ole mingit vanusepiirangut.

Nii uskumatu kui see ka pole, käib salsa treeningutel ka piisavalt mehi. "Tavaliselt võib küll olla väike naiste ülekaal, kuid see pole mitte midagi katastroofilist. On isegi trenne, kus mehi jääb üle," lisab treener. Tallinnas toimub 5-6 päeval nädalas erinevates kohvikutes, klubides ja pubides salsapidusid, kus isegi tööpäeva õhtuti on kohal 50-100 tantsuhuvilist. "Need on samuti suurepärased kohad uute tutvuste leidmiseks ning trennikaaslastega suhtlemiseks väljaspool treeninguruumi seinu. Inimesed tulevad kokku, et tantsida, omavahel suhelda ning mõnusalt aega veeta ja seda ilma alkoholi abita," toob Andre Põlm välja salsaõhtute plusspoole.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid