Killuke romantikat igasse päeva
Merilin Piirsalu
06.01.2016

Meie hing igatseb ikka armastust, argipäevast pääsemist ja romantikat ning kust seda veel paremini ammutada kui mitte paarisuhtest? Sellest, mis on romantika ja kuidas seda iga päev elus hoida, räägib holistiline terapeut Merliis Sulg.

 

 

Romantika on mõnusalt soe ja armastav tunne, mida ühes või teises olukorras tunda võime ja mis on tavaliselt seotud emotsionaalse tõmbega kellegi või millegi poole.

Tähistaevast või küünlavalgust võid vale kaaslasega küll imetleda, kuid erilisi emotsioone siis ei teki. Samuti ei pruugi sind liigutada ebasümpaatse inimese toodud lillekimp. Õige inimesega koos olles võib aga romantikat leida ka kiirtoidurestoranis, tipptunnil ummikus istudes või kingituseks ulatatud võililles.

Romantikaks piisab tavaliselt kahest inimesest, kes soovivad teineteisele aega pühendada. Merliis Sulg leiab, et romantika on ilusate hetkede toomine suhtesse ja seeläbi armastuse teadlik suurendamine. "Romantika on ruumi loomine selleks, et armastus saaks kahe inimese vahel voolata. Need on ilusad hetked, mis koosnevad väikestest asjadest – olles ise soe ja armastav, pannes mõnusa muusika mängima või tehes midagi sellist, mida sa kunagi teinud pole, ehk lubades oma ellu ka pisut spontaansust. Romantika aitab meil elu pehmemaid väärtusi märgata ja laseb rohkem elu nautida," ütleb terapeut.

 

Armastatud olemise tunne

Igas inimeses on kaks poolt: vasak ajupoolkera esindab ratsionaalsust ja loogikat, parem ajupoolkera seevastu on seotud hetkes olemise, loovuse ja innovatsiooniga. Kõige paremini tunneme ennast siis, kui meis valitseb tasakaal. Ja romantika on üks võimalus argipäeva ning asjalikkust naudingutega tasakaalustada.

"Vasak ajupoolkera on ratsionaalne, parem on pehmem ja naudisklevam. Selleks et tunneksime ennast tervikliku ja õnnelikuna, on vaja neid mõlemaid. Kui ma teen ainult tööd, olen hästi praktiline ja ratsionaalne, siis ma ei tunne ennast väga õnnelikuna, pigem olen pinges. Romantikat on vaja selleks, et suurendada õnnetunnet," arvab Merliis Sulg.

"Meie põhiline motivatsioon on olla armastatud ja leida armastust või poolehoidu. Mitte ainult paarisuhtes, vaid ka tööl soovime alateadlikult saada positiivset tagasisidet ning meie teod võivad olla sellest mõjutatud. Romantika lisab kindlasti ellu positiivsust."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid