Just niisketel ja külmadel, pikkadel ja pimedatel talveõhtutel on õige aeg kodusteks mõnu- ja iluprotseduurideks, et saada sooja ja parandada enesetunnet.
Vahel on tore käia spaas lõõgastumas, kuid külmal ja pimedal õhtul töölt koju jõudes võib soojendava spaaelamuse korraldada kodunt lahkumata. Muidugi on selleks vaja varuda aega, et poleks tarvis kuhugi kiirustada.
Saunas saab sooja
Õnneseened on need, kellel on kodus saun. Kuumas saunas soojenevad külma saanud liikmed üles ja otse loomulikult on seal hea nahka koorida, teha maske, õlitada ja kreemitada.
Just saunas saab teha muda- ja turbamaske. Pärast on küll pisut küürimist, kuid asi on seda väärt. Kuumus ja niiskus tõhustavad maskide toimet.
Maasaunas saab viha likku panna – vihaveega on hea leili visata ja pärast juukseid pesta. Elektrikerisega linnasaunas jääb see mõnu ära, kuid kauplustes on laias valikus suurepärase lõhnaga leiliõlisid ja -tinktuure. Kui visata leili tõrva- või kaselõhnalise veega, on tunne justkui maasaunas.
Määri juuksed kokku spetsiaalse juukseõliga ja keera pähe niiskest rätikust turban. Keha võid koorida kasutatud kohvipaksuga, ent sel juhul peavad äravoolutorud olema korralikud. Võid ka segada peotäie suhkrut või meresoola oliivi- või kookosõliga (see ei ummista torusid) ja hõõruda sellega kogu keha üle. Seejärel võid katta keha turba- või meremudamaskiga või hoopis meega ning istuda paberiga kaetud saunalaval, visata laisalt leili ja tunda elust mõnu.
Pärast pesu võib end veel kergelt kreemitada, kuid enamasti pole seda vaja, sest nahk on niigi niisutatud ja pehme kui beebil.
Lõhnav vann lõõgastab
Kõik need, kellel on vann, saavad korraldada kuningliku talveõhtuse lõõgastumise omaenda vannitoas. Süüta küünlad, libista vannivette lõhnav vannisool, -piim või -õli, säti vanni servale ürditee, mahl või smuuti, käeulatusse ajakiri ja asu mõnulema. Mõistagi tuleb ka vannis ligunemise aega võimalikult hästi ära kasutada, määrides juustele ja näole kasulikke toitvaid maske.
Loe edasi ajakirjast...