Kuidas nutikellad aitavad vormi saada?

SISUTURUNDUS
02.03.2018

 

Nutikellad on saamas üha populaarsemateks abimeesteks paljudel randmetel. Nende erinevate funktsioonide abil saab igaüks oma kehalisel aktiivsusel lihtsasti silma peal hoida - see on tehtud isegi mänguliseks. Ning hind ei ole siinkohal enam takistuseks, palju häid mudeleid on saadaval alla 100 € eest.

Nutikellaga on võimalik mõõta igapäevaste liikumiste ajal kulutatud kaloreid, läbitud distantse ja kiirust.

Alustuseks on oluline tutvuda kella kasutusjuhendiga, et kõik kella pakutavad funktsioonid saaksid kohe selgeks. Seejärel on vaja vaid kella kanda ning õhtuti hinnata, kas soovitud eesmärk sai sel päeval saavutatud.

Siinkohal kandmisest olulisemgi on oskus lugeda andmeid ja teha järeldusi, ning seejärel omada piisavalt püsivust - saavutamas järgmisel päeval paremaid tulemusi.

Jagame allpool mõtteid, kuidas selle kõigega kiirelt ja mugavalt alustada. Rahulikult alustades ja igal päeval enda liikumistesse samme juurde lisades saavutad peagi soovitud vormi.

 

Nutikell paneb liikuma

Nutikell teeb sinu igapäevasest liikumisest haarava arvude ja tulemuste mängu.
Alusta esmalt nutikella abil oma igapäevaste distantside mõõtmist.
Kella sammuloendur on hea ja lihtne rakendus, mis aitab jälgida läbitud distantsi ja sammude arvu.

Vähese sammude jälgimise järel tekib tõenäoliselt soov liftide asemel treppidest käia ja võtta ette aina pikemaid jalutuskäike. Selline tulemuste igapäevane nägemine ja võrdlemine on innustav ja tõstab alateadlikult ka soovi tulemusi parandada.

Lisaväärtust lisab nutikella juhtimise mugavus. Puutetundlikult ekraanilt on mugav ka liikumise ajal soovitud näitajaid kontrollida.

 

Süda on sinu mootor

Nutikella abil saad jälgida oma pulsinäitajaid ja osade mudelite puhul koguni südametegevust. Targemad kellad mõõdavad sinu südamerütmi ja monitoorivad südame tegevust sportimise ja puhkamise ajal.

Selline rakendus võib aidata ka tuvastada südame rütmihäireid ja samas leida seoseid hetkedega, mil need tekkisid. Siinkohal tasub loomulikult vähimagi kahtluse korral pöörduda arsti poole.

Nutikellaga teadlik pulsi jälgimine võimaldab sul ka hoida end ülekoormuse eest.

 

Nutikell ei salli laiskust

Liiga kaua tegevuseta istumine ei mõju tervisele hästi. Nutikellad annavad sulle märku, kui oled end liiga kauaks diivanile mõnulema unustanud. Samas on paljud ametid seotud arvuti ees istumisega, ning pausid võivad ära ununeda. Randmel olev abiline tuletab meelde, et on aeg teha tööst pause ja liigutada.

Nutikella abil saad ise määrata oma soovitava päevas läbitud distantsi või sammude arvu ja seda soovi korral tõsta, kui eesmärk täidetud. Iga jalutamine puhkeruumi või kööki lisab sinu päevas läbitud distantsile paarkümmend sammu juurde. Sellised vähesed, kuid tihedasti päevakavva lisatud sammud viivad sind sinu päevaeesmärgile märkamatult lähemale.

 

Isiklik treener

Nutikella võimalused teevad sellest isikliku treeneri pea igal spordialal. Kogu päeva jooksul salvestavad rakendused sinu liikumisharjumusi ja tervisenäitajaid, et neid oleks õhtul või mõned päevad hiljem mugav hinnata ja võrrelda päevade lõikes.

 

Uni on oluline

Nutikellade paljude võimaluste juurde kuulub ka unenäitajate monitoorimine. Unel on meie tervisele suur mõju. Puhanud keha ja vaim jõuavad rohkem ja hea uni aitab otseselt kaasa sinu isiklike tervisenäitajate parandamisele.

Tark kell analüüsib sinu unetsükleid ja sinu liikumist magamise ajal. Sel ajal, kui sina puhkad, kogub nutikell andmeid sinu unekvaliteedi, pulsi ja sinu liigutuste kohta.

Näiteks on unenäitajad enamikul inimestel, ka sinul, paremad pärast mõõdukat sportimist. Nutikella abil on hea jälgida graafiliselt, kuidas füüsiline aktiivsus päeval mõjutab sinu und öösel.

 

Mugavus ja tehnoloogia

Nutikella eelisteks on selle kasutamismugavus ja tehnoloogiline võimekus. Pane vaid randmele ja unusta päevaks, ning õhtul vaata, kas saavutasid päevaks seatud eesmärgid.

Lai nutikellade valik ootab sind Kaup24 e-poes.

 

 

Sarnased artiklid