Naerukurdudega mõõgatohter Külliki Suurmaa

Üllar Ende
08.08.2016

 

Külliki Suurmaa on arstiametis vapralt vastu pidanud 35 aastat. Hea tuju on ta näole voolinud naerukurrud ja loodus kinkinud lõunamaiselt energilise loomu. "Mulle ongi öeldud, et olen rohkem sitsiillase kui eestlase moodi," sõnab ta. Ikka naerdes.

 

 

Ühes internetiportaalis saab tohtreid hinnata. Kord netis surfates juhtus Külliki Suurmaa ka enda kohta patsientide arvamusi lugema. Ühte viimast aga mitte. Kannan selle talle ilmekalt ette: "Sündinud intelligentsena, aus, lojaalne, kohusetruu, kuldne mõistus, suuremeelne inimene, äärmiselt andekas. Aura hõrkroosa ehk õrnpunane õrnoranžiga. 17 meetrit energiaring, jumal Erose suguvõsa võimed."

Kes need read võis kirjutada, mõni salaaustaja? Külliki Suurmaa punastab. "Võib-olla ongi salaaustaja?" puhkeb "Erose suguvõsa võimetega" tohter naerma. "Eks see arvamus muidugi suur liialdus ole."

Enamik patsiente vurritab selles hinnanguportaalis oma arstile lausa mett: väga hea spetsialist, meeldiv ja sõbralik, kes vajadusel teeb alati uuringud; kiire, tore ja asjalik; suurepärane inimene, hooliv ja hea spetsialist; suurepärane diagnoosija, ravib põhjust, mitte tagajärge; igati meeldiv, alati heatujuline (ilmselt armastab oma tööd)...

Tõe huvides meepotti tõrvatilku ka: miinuseks on tema meeletu ajapuudus, teda on raske telefoniga kätte saada; pani vale diagnoosi; räägib palju ega kuula patsienti...

Üks aga on kahtluseta selge: dr Suurmaa on väga nõutud gastroenteroloog.

 

Beethoveni "Elisele" tuleks välja praegugi

Külliki Suurmaa kui endoskoopiaosakonna juhataja töökabinet Lääne-Tallinna keskhaiglas on nii ahtake, et siia klaver enam ei mahuks. Aga kas nüüd, reede õhtupoolikul, kui uuringukabinettide uste taga valitseb vaikus ja valged-mustad klahvid oleksid käeulatuses, võiks läbi pika koridori kõlada näiteks Beethoveni "Elisele"?

"Jah, selle mängiksin küll kohe ära. Eks ka teisi lihtsamaid palasid, mis on lastemuusikakooli ajast meeles, aga raskemaid mitte, sest viimasel ajal pole ma klaverit üldse harjutanud."

Osa dr Suurmaa tööpäevast möödub mao ja soolte sisemusest uurides – ega see kõrvaltvaataja silmale just kõige kenam ei ole. Ehk oleks elu ilusam, kui täitunuks tema neiupõlveunistus?

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid