Natalja Kiivikas ja karmilt kaunis fitness
Kadi Lehtmets
04.09.2015

 

"Sul on võimalik saavutada kõike, milleks oled suuteline end programmeerima," kinnitab fitnessi maailmameister ja personaaltreener Natalja Nazarenko-Kiivikas. "Ilus figuur algab peast, mitte võimlemissaalist!"

 

 

Natalja Kiivikas näeb välja noor, ilus, päevitunud ja reibas. Suvi on möödunud mõnusalt. Selja taga on hiljutine pikem puhkus – kuus nädalat Hispaanias. Seekord käis ta puhkamas koos hea sõbranna ja tütrega. Abikaasa, eesti tuntuim kulturist Ott Kiivikas, jäi sedapuhku koju võistlusteks valmistuma.

 

Absoluutselt meisterlik

Natalja on fitnessis saavutanud peaaegu kõik, mis võimalik: ta on kolmekordne fitnessi Euroopa meister ja maailmameister (lisaks on tal absoluutse maailmameistri tiitel). Treenerina on ta aidanud maailma tippu viia mitu oma õpilast, näiteks Kristina Koroljaki ja Endla Vaheri, kes on jõudnud maailmameistrivõistlustel medalikohtadele ja saanud Euroopa meistriteks. Eesti fitness on maailmatasemel. "Jah, kui fitnessivõistlustel on Eesti tüdruk laval, tuleb kindlalt medal," ütleb Natalja rõõmsalt.

Ta ise lõpetas võistlemise pärast maailmameistri tiitli pälvimist. "Praegu on mul uus elu," jutustab Natalja. Nimelt töötab ta IFBB (kulturismi ja fitnessi rahvusvahelise liidu) rahvusvahelise lavakohtunikuna. "See töö meeldib mulle väga," tunnistab naine, kes tänu suurtele võistlustele peab hooajal peaaegu iga nädal maailma eri nurkades viibima. "Olen samamoodi laval, kontrollin võistlejate võistlusriietust ja paigutan nad laval nii, et kohtunikel oleks hea neid hinnata, tunne on praktiliselt sama kui ise võisteldes! Minu tööst oleneb, kui kiiresti ja viperusteta võistlus sujub."

Ent see pole veel kõik. IFBB kutsus Natalja esinema oma interneti-TV-sse. "Mul on oma programm "Healthy and Delicious" (eesti keeles "Tervislik ja maitsev"), kus õpetan sportlastele ja kõigile tervisehuvilistele, kuidas hõrke ja tervislikke toite valmistada." Vahepeal jõuab ta aga ka treeneritööd teha. Ehkki Natalja tegutseb peamiselt personaaltreenerina, juhendab ta Kalev Spas ja My Fitnessis veel jõusaali ringtreeningut.

 

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid