Õnnelikuma elu heaks

Siiri Lelumees
06.07.2018

 

 

Suvi on täies õitsengus, on puhkuste aeg. Just nüüd on parim aeg mõtiskleda selle üle, kas oled õnnelik. Kui vastus on ei, võiksid kaaluda mõnda neist toredatest, vähem levinud võtetest, et liigsetest pingetest vabaneda.

 

 

Õnne üks nurgakivi on hea tervis ja hingeline rahulolu. Mida aga teha siis, kui isegi keset kaunist suve midagi hinges närib, tuju on halb ja talve jooksul kogutud pinged ei taha kuidagi kaduda? Proovi mõnda neist võtetest (või kõiki).

 

Tantsi end kauniks

Tantsimist on võrreldud hingemassaažiga, kuna see pakub korraga nii füüsilist kui ka emotsionaalset mõju. Lisaks vaigistab tantsimine ärevust ja murelikkust – see aitab ärevust leevendada isegi paremini kui tavaline trenn, mida peetakse tõhusaks stressi maandajaks.

Tantsimine parandab enesehinnangut ja enesekindlust, tõstab meeleolu ning paneb sind end veetlevana tundma. Miks? Sest tantsides tunnetad oma keha paremini – see on nagu kerge trenn, mis teeb sind tugevamaks, kusjuures samal ajal vallanduvad organismi heaolu hormoonid endorfiinid. Ja see kõik juhtub ka siis, kui sa ei ole just parim tantsija.

Seega ära häbene, vaid löö rõõmsalt kaasa nii külasimmanil kui ka ööklubis – peaasi, et sa tantsid.

 

Ava oma meel lõhnadele

Mitmesugused aroomid mõjutavad meie emotsioone ja tervist rohkem, kui me aimatagi oskame. Kuna haistmine on seotud tugevalt meie tundeelu ja ajuga, siis mõjutavad lõhnad ühtaegu nii keha kui ka meelt. Lõhnadest leiame virgutust ja lõõgastust, aroomid võivad suurendada vastupanuvõimet ja leevendada valu. Lõhn võib tuua meelde mälestusi, äratada erinevaid tundeid ning vabastada pingetest.

Olenevalt meeleolust kasuta järgmisi aroomteraapilisi lõhnu:

rahunemiseks lavendlit ja sandlipuud;

tuju tõstmiseks nerolit ja bergamotti;

masenduse hajutamiseks roosi ja greipi;

ängistuse vähendamiseks sidrunmelissi ja greipi;

värskendamiseks piparmünti ja musta pipart;

ergutamiseks rosmariini ja eukalüpti;

valu leevendamiseks majoraani, kadakat ja kummelit;

seksuaalse iha suurendamiseks ilang-ilangi ja jasmiini.

 

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid