Saan seda, mida ütlen

Vahendanud Kadi Lehtmets
21.05.2013

Jõulaused ehk afirmatsioonid ehk kinnitused aitavad meil näha asju soovitud moel. Oma isikliku jõulause võib ankurdada kasvõi pildi või näiteks lemmiktugitooli külge - ning võtta see vajaduse korral kasutusele.

Jälle üks kiire päev seljataga. Töö juures uurivad inimesed üksteist. Mis meist saab? Kas keegi koondatakse? Kodus ajab teismeline jonni ja õhtul tuleks veel vaatama minna, kuidas puusaoperatsioonist toibuv eakas ema üksipäini hakkama saab.

Kuidas ma küll selle kõigega toime tulen? Kui lõpuks on käes magamamineku aeg, meenutan oma vana jõulauset: "Kõik on hästi. Asjadel on kombeks ise korda saada". Ütlen seda mõned korrad leebel toonil ja kindlalt. Magan terve öö hästi.

Päeval kordan sama lauset, kui paanika peaks ründama. Jälle hakkab kergem.

Kas see kõik võibki olla nii lihtne? Paljud teraapilised koolkonnad, erinevatest vaimsetest õpetustest rääkimata, kinnitavad, et juba ainuüksi mõte on tegu, millega on võimalik mõjutada ja muuta oma elu.

Populaarne vaimne õpetaja Louise L. Hay selgitab afirmatsiooni olemust nii: "Väga lihtsalt väljendudes on afirmatsioon ehk kinnitus iga asi, mida sa ütled või mõtled. Paljud asjad, mida inimesed tavaliselt ütlevad ja mõtlevad, on üsna negatiivsed ega loo häid kogemusi. Sa pead õppima mõtlema ja rääkima positiivselt, kui tahad oma elu tervendada. Afirmatsioon avab ukse. See on muutuste tee alguspunkt. Sa ütled sisuliselt on alateadvusele: "Ma võtan vastutuse. Ma olen teadlik, et on midagi, mida ma saan muuta." Kui ma räägin afirmatsioonide kasutamisest, siis mõtlen selle all teadlikku niisuguste sõnade valimist, mis aitavad kas midagi oma elust kõrvaldada või luua oma ellu midagi uut."

Mõttest algab kõik

Positiivsed ja usaldusel põhinevad mõtted tekitavad heaolutunnet, rõõmu ja rahulikkust, negatiivsed ja hirmul põhinevad mõtted aga stressi, halba enesetunnet ja rahulolematust.

Seepärast on rohkem kui arukas mõelda, mida sa mõtled. Inimese suurimaks jõuks peetakse mõttejõudu. Mõte on energia, ja me saame ise mõjutada energia kvaliteeti, valides, mida me mõtleme.

Mõningate uuringute kohaselt kihutab meie peas 50 000 - 70 000 mõtet päevas. Neist üle 95% kordab vana ja sageli toonilt kahtlevat plaati: "See ei õnnestu, sellest ei tule midagi välja", "Kindlasti juhtub midagi kohutavat", "Ma ei saa seda tööd mitte iialgi valmis", "Ma ei suuda ülesöömist päris kindlasti lõpetada".

gale mõttele järgneb välgukiirusel tunne, ja see omakorda mõjutab meid energeetiliselt ja hormonaalselt üsna mitmel moel. Seepärast on mõttel võime meid haigeks teha, ent ka ravida kõige hämmastavamal moel. Jõulause kasutuselevõtu puhul on tegemist sisemise kõne muutmisega negatiivsest positiivseks, teekonnaga hirmust usalduseni.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid