Seks on vahva!

Kadi Lehtmets
17.07.2014

Vahel tahad rohkem, vahel vähem. Ära muretse, vaid kuula ennast ja oma keha – ükskõik kui vana sa ka poleks.

 

30–40-aastasena:

Enamasti just nüüd on käsil tõeliselt tempokas aeg: lapsed on suhteliselt väikesed ja paarisuhe on alles kindlamat kuju võtmas.

Argipäev tähendab toimetusi 24 tundi ööpäevas ja isiklikku aega pole praktiliselt üldse. Pere loomine ja suuremasse elamisse kolimine kipuvad sattuma nimelt sellesse eluetappi. Paljud naised võtavad kodus suure koorma kanda. Iga päev tuleks ju valmistada ehtsat kodust toitu, kõik ümberringi peaks olema puhas ja kena, ja ise peaks jõudma joogatundi kohe pärast seda, kui lapsed on huviringidesse transporditud. Osa naistest upub sel perioodil täielikult emadusse ning ülejäänud elulisteks rollideks ei leidu enam aega. Mees võibki perevälisele orbiidile ringlema jääda.

Naisele võib näida, et keha tuleb kohe pärast sünnitust ja imetamist saledaks ning trimmi timmida. Teisest küljest võib salamisi piinata mõte, kas väikeste laste ema üldse tohikski enam seksikas olla?

Statistika kinnitab, et kui esiklaps on umbes aastane, siis on vanemate paarisuhtes rahulolu kõige madalamal pulgal. On loomulik, et seksi vorm, sagedus ja kvaliteet muutub, kui lapsed on tillukesed. Puudutustele, hellusele ja kiirustamata koosolemisele ei pruugi üldse enam aega jääda ning seks muutub kergesti rutiinseks toimetuseks ajal, mil pesumasin müriseb ja lapsed on magama pandud.

Sellisel juhul maksab mõelda oma väärtustele: mis on mulle tegelikult tähtis? Paarisuhe on lõppude lõpuks perekonna peamine suhe – lapsed on ainult külalised meie peres ja lendavad omal ajal pesast välja.

Teisest küljest on hea teada, et ehkki mitmete teadlaste töödes seostatakse paarisuhte õnnelikkust otseselt seksuaalelu sagedusega, siis tegelikult on nii, et inimeste seksuaalsed vajadused erinevad üksteisest eri eluetappides oluliselt. Tasub järele mõelda, mida teed selleks, et teisele meele järele olla, ja mida selleks, et ennast rõõmustada. Seks peab teenima iseenda heaolu, mitte statistilisi näitajaid või meediast või pornost pärinevaid mudeleid.

Unusta ka info selle kohta, kui palju inimesed keskmiselt seksivad. Mõtle parem järele, mis teeb head sulle ja su paarisuhtele. Seksi ei maksa hakata "tegema", samuti ei maksa soostuda sulle võõra stiiliga üksnes seepärast, et nii justkui peaks. On väga tähtis varuda aega teineteise jaoks ja tavalisele mõnusale koosolemisele.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid