Sinine – taeva, tarkuse ja rahu värv
Tekst: Psühholoog Toivo Niiberg
21.01.2007

Sinine värvus sisendab enamikule meist rahu ja turvatunnet. See on nii usu kui unistuse värv.
Sinine on meri ja taevas. Tumesinine sümboliseerib sügavust, helesinine kaugust. Tumesinine on väärikas, kindel, usaldatav; tahtejõu, vastupidavuse ja tõe värv. Sinise polaarsed vastandid on ustavus ja pime usk, helesinisel teadmised ning harimatus. Arvata, et viimasest on tingitud ka mõiste “sinine esmaspäev”, mis tähendab rumala inimese oskamatult veedetud nädalavahetuse lõpptulemust. Sinise värvusega seonduvad intuitsioon, idealism, tõde, autoriteet, rahu, kontsentratsioon, stabiilsus ja traditsioon.
Sinine värvus on kõigist teistest värvustest kõige jahedam, eraldiseisvam ja “materiaalsem”. Samas on sinisega seotud kõik maagid, võlurid, sortsid ning enamus selle värvuse omadusi on seotud müstika, trikkide ja manipulatsiooni ning illusioonidega, ja seda nii tsirkuses kui filmis.
Sinine sinu toas
Sinine ümbrus aitab kergemini hingeliste muredega toime tulla. Sinine aitab eluga hakkama saada ja kustutab mälust rasked elamused, süvendab optimismi ja eneseusku. Üliärritunud seisundi korral mõjub sinine väga rahustavalt ja pidurdab ülekeevaid tundetorme.

loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid