Reet Linna : vanadele noor, noortele vana
Tekst Riina Reiman
12.08.2011

Sündides perekonda, kus mõlemad vanemad on muusikud, oled juba esimesest hingetõmbest avaliku elu tegelane ja selleks ka jääd. Liiati veel siis, kui tegeled ka ise laulmise, laulusõnade kirjutamise, tele- ja raadiosaadete juhtimisega. Reet Linna ei kipu enam sageli intervjuusid andma. Kodutohtrile teeb meeldiva erandi.

Hoolimata sellest, et Reet Linnal on suvepuhkus, pole ta enese sõnul veel kordagi tervet päeva kodus veetnud. Ausalt öeldes ei kujutaks ettegi, et Kaksikute tähtkujus sündinu pikutaks poole lõunani voodis ning uneleks teise poole päevast mõnda tegevust välja nuputades. "Kella kümneks olen hommikuse sportimise lõpetanud ning siis võime kas või kohe kokku saada," vastab Reet telefonis jutuajamise aega kokku leppides.

Pikad hommikud puuvilja ja kohviga
Suvel ärkab Reet kella poole seitsme paiku. Just sellepärast, et jõuaks oma toimeka päeva algust nautida. "Esmajoones panen dressid ja tossud jalga ning lähen igahommikust kepikõndi tegema, mis on umbes 8000 sammu; vahel jooksen ka natuke. Kuna olin talvel oma emaga hästi palju kodus, olen läinud natuke laisaks. Enese sundimine on päris raske, aga ma ju teen sporti enese, mitte kellegi teise jaoks," põhjendab sportlik Reet, miks ta alla ei anna, lisades, et samas ta teab väga hästi, kui raske on näiteks kõhule lisandunud kilosid kaotada. "Kui olen kõnni ära teinud, siis naudin külma dušši, ka talvel. Siis on mõtlemine ja kogu enesetunne värske."

Veeprotseduurile järgneb korralik kreemitamine, kuna teletäht peab keha niisutamist ülioluliseks ja mõnusaks toiminguks, millest ta on lausa sõltuvusse jäänud. Sama tähtis on muidugi vee joomine, kuigi talvel külmaga ei kipu käsi veeklaasi poole sirutuma. Hommikujoogiks on Reedal ikka presskannukohv meega, kuid enne seda tuleb süüa üks puuvili. "Sellest olen sõltuvuses juba palju aastaid. Kõik seedeprobleemid on kadunud ja organism saab vajaliku energia kätte. Praegusel ajal on väga head näiteks arbuus või kiivi," jagab Reet Linna lahkesti oma tervisenippe ning lisab, et kohvi ei tohi kohe peale juua, natuke peab puuvili seedima. "Olen proovinud ja seetõttu ka usun veregrupidieetidesse. Minul on 0-veregrupp, mille korral sobivad lihatooted ja vastunäidustatud on kõik jahutooted. Tõesti, kui söön saia, mida armastan väga ise küpsetada ja mis ka maitseb, võtan kilosid juurde ja tunnen end halvasti. Putrusid ei taha ma üldse. E-aineid pakenditelt ei loe, aga tegelikult peaksin seda tegema. Selles osas on eeskujulik näide poeg Robert, kes jälgib väga täpselt kõiki kirju ja numbreid, mida pakenditele pannakse."

Loomulik ilu ja elu
Avaliku elu tegelasena peab Reet oma välimuse eest hoolitsemist vägagi tähtsaks, kuid ilu ja nooruse säilitamise nimel on igasuguste ekstreemsete protseduuride ja iluskalpelliga saavutatu vastane. Isegi siis, kui talle tehtaks mõni peadpööritav pakkumine rahas või töös. "Mul on väga hea kosmeetik, keda külastan iga kolme nädala tagant, et kuulda, missugused piirkonnad läbi suurendusklaasi paistes tõhusamat hoolitsust vajavad," kiidab Reet kosmeetiku vajalikkust naisterahva elus ning tunnistab, et eks aastatega kasva ka enese alalhoiuinstinkt. "Ma kardan kõrgust, aga kuus talve tagasi avastasin enda jaoks mäesuusatamise. Alt üles vaadates tundub, et see on jube, aga kõrgel mäe peal tekib turvatunne, mida lisavad kaasas olevad sõbrad. Möödunud talvel küll tajusin, et väga ma punaste, raskemate mägede peale minna ei taha ja hoidsin natuke kõrvale, aga samas ma ei saa sellest spordialast loobuda. Alpides on nii imeilus, kui seisad seal pilvepiiril ja vaatad kaugusse. Päike paistab ja sillerdab lumel! Sellise elamuse nimel hoian terve aasta raha kokku ja lähen jälle."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid