Kevadine nahahooldus
Kadi Lehtmets
02.04.2015

Lumi on läinud ja kevadpäike sirab eredalt. Pilk peeglisse tekitab tunde, et vaatad võõrast inimest – mis on nahaga talve jooksul juhtunud? Kuidas jume uuesti klaariks saada?

Uurime kevadise nahahoolduse aabitsatõdesid kosmeetik Pille Mirme-Moosaarelt.

 

 

Ehkki kosmeetikasalongis käiakse enamasti aasta ringi, tunnistab kosmeetik Pille Moosaar, et just kevaditi satub siia rohkesti ka neid, kel muul ajal professionaalsed iluhooldused meelest kipuvad minema.

"See on ka mõistetav. Kevadisel ajal tahame kõik end värskendada ja kosutada, sest näeme ennast justkui uues valguses. Talve jooksul on meid räsinud temperatuuride kõikumine, külm tuuline ilm ja kuiv keskkütteõhk, võib-olla ka mõned terviseprobleemid. Kindlasti on otsakorral ka vitamiinivarud." Kõike seda kogeme sõna otseses mõttes oma nahal.

Nüüd on aeg oma nahaga taas tuttavaks saada, uurida, mis on muutunud ja mida mu ihu vajab. "Väga tõenäoline, et nahal on puudu niiskusest, mis annab endast märku ketendavate, justkui narmendavate laikudena nahal," ütleb kosmeetik. "Või siis on nahk talve jooksul tundlikumaks muutunud, punetust on rohkem. Kevadel kipub paljudel näonahk punetama, ägeneb näiteks kuperoosa ja mitmed põletikulised seisundid, näiteks akne ja vistrikud."

Kes selliste probleemidega kimpus, võiks tõesti kevadel kasvõi korra kosmeetiku juures näopuhastuses ja konsultatsioonil käia. Ent Pille Moosaar ütleb, et üht-teist saab enda heaks teha ka kodus: "Kasulik on nahka korralikult koorida ja hoolitseda naha niiskustasakaalu tagamise eest."

 

Kevadised nahavitamiinid

Meie kliimas tahab nahk eri aastaaegadel vaheldust. Talvisel ajal kosutasime oma ihu täidlaste, rasvarikaste ja kaitsvate kreemidega-võietega – nende hooaeg on selleks korraks läbi. Nüüd tuleks ringi vaadata kergemate iluvahendite järele.

"Kui õues enam pakast pole, ei vaja me ju nii rohkesti kaitset külma vastu. Nüüd võiks valida õrnema konsistentsiga, niisutavamaid tooteid. Ja hea oleks, kui kevadistes kreemides-geelides sisalduks midagi virgutavamat – näiteks natukene C-vitamiini, mis nahatooni heledamaks muudaks, või pisut puuviljahappeid, mis uute naharakkude sündi ergutaks," paneb kosmeetik südamele.

C-vitamiin on tõeline kevadetooja, seda võib leida nii kreemides, ampullides kui ka seerumites. "See klaarib kiiresti jumet, kaotab talvejärgse halluse ja toetab naha uuenemist, pannes selle elama ja särama."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid