10 armuelu vürtsi
Maria Torm
04.02.2015

 

Paarisuhtes mängivad voodielu ja muu suhtlemine suurt rolli. Proovi neid lihtsaid nippe oma armuelu elustamiseks ja vürtsitamiseks.

 

  1. Kallista suhe tervemaks.

Teadusajakirjas Comprehensive Psychology 2012. aastal avaldatud Rootsi teadlaste uuring kinnitab, et 10-sekundiline kallistus päevas aitab kehal stressi, väsimuse ja nakkuste vastu võidelda, alandab südamehaiguste riski, kergendab depressiooni ja tugevdab immuunsüsteemi.

Kallistamine tõstab virgatsaine oksütotsiini, nn armuhormooni taset, mis aitab tugevdada inimestevahelist sidet ja suurendada armastusetunnet. Oksütotsiini tase tõuseb, kui tunneme end turvaliselt ja kaitstult, kui keha ütleb ajule: "Kõik on korras." See juhtub tavaliselt siis, kui hoiad kallil inimesel käest kinni, kallistad teda, oled tal kaisus või tantsid temaga paaristantsu; kui palvetad või mediteerid; samuti rinnaga toitmise, orgasmi ja massaaži ajal.

Mõned suhteterapeudid soovitavad iga päev kallistada ja lausa mitu korda.

Teadlased on leidnud, et oksütotsiin mõjutab mehi mõneti naistest teisiti. Teadusajakirjas Proceedings of the National Academy of Sciences avaldatud uuringus leiti, et oksütotsiin suunab meeste tähelepanu teistelt naistelt oma armastatule. Uurimisalustel, kellele anti oksütotsiinispreid, olid aju rahuldust registreerivad osad oma kallimate pilte vaadates aktiivsemad kui platseebot saanud katsealustel – tõenäoliselt tänu oksütotsiini mõjul vallandunud dopamiinile, mis on naudinguga seotud neurohormoon.

Nii et naised: kallistage oma mehi, ja te mõlemad tunnete end paremini! Ja muidugi mehed naisi ka!

 

  1. Ole ise samasugune, nagu kaaslast näha soovid.

Milliseid omadusi hindad ja soovid näha oma armastatus? Kas ta peaks olema õnnelik, terve, romantiline, spontaanne, seksikas? Kas sa ise oled selline?

Kinnista need omadused ja käitumismallid, mida sa partneris soovid näha, oma käitumises. Soovid, et kaaslane oleks romantilisem? Valmista talle ootamatu romantiline piknik talvises metsas. Soovid, et armsam elaks tervislikumat elu? Kutsu ta jalutuskäigule läbi lumise pargi. Ja nii iga päev!

Positiivne muutus on nakkav. Mida rohkem oma elu paremaks muudad, seda tõenäolisem on, et su armastatu järgib su eeskuju.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid