7 õhtust ampsu, mis täidavad kõhtu ja aitavad uinuda

Kodutohter
23.08.2021
Shutterstock

Puder on kasulik toit nii hommikul kui ka õhtul.

Magaminekuaeg on varsti käes, aga kõht oleks nagu tühi ja tahaks midagi head. Siinkohal peaks mõtlema, kas kõht on tõesti tühi, või on asi stressis või lihtsalt igavuses.

Liiga rohked õhtusöögid koguvad keskkohta rasvavaru, ajavad öösel tualetti ja ajavad une ära.

Kuid on siiski toiduaineid mis on kerged, kasulikud ja aitavad ka uinuda.

 

Kiivi

Kiivi on väga toitaineterikas - kahes kooritud kiivis on vaid 93 kilokalorit, 5 g kiudaineid ja palju C-vitamiini. Lisaks aitab kiivi uinuda.

Pistaatsiapähklid

Pistaatsiapähklites on palju melatoniini, mis soodustab und. 28 grammis pistaatsiapähklites on 160 kilokalorit ja peaaegu 6,5 milligrammi melatoniini. Võrdluseks on apteegis müüdavad melatoniinitabletid, mis sisaldavad 1-1,9 mg melatoniini.

Goji marjad

Nagu pistaatsiapähklites, on ka goji marjades melatoniini, lisaks veel palju antioksüdante. 40 grammis goji marjades on 150 kilokalorit. Neid võib lisada õhtusele pudrule või jogurtile.

Puder

Putru ei pea sööma ainult hommikusöögiks. Soe kaerahelbepuder on mõistlik õhtusöök. 175 grammis veega keedetud kaerahelbepudrus on 124 kilokalorit.

Jogurt

Jogurtis on palju valku, kaltsiumit ja kasulikke probiootikume. 170 grammis väherasvases jogurtis on alla saja kilokalori.

Muna

Muna on väga kasulik vahepala. Kasulik on hoida külmkapis ühte-kahte keedetud muna, mida võib õhtul rahumeeli süüa, kui nälg üllatab. Ühes munas on vaid 72 kilokalorit.

Kõrvitsaseemned

Rohkelt magneesiumi sisaldavad kõrvitsaseemned on tervislikud ja toitvad. 28 grammi kõrvitsaseemneid annab vaid 150 kilokalorit.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid