Kodused kohvimasinad: nupp, portafilter või kapslid?
Kohvisemu
08.11.2023
Sisuturundus

Aina kiireneva elutempo tõttu oleme sunnitud jahtima ka tavapärastel tööülesannetel ajasäästlikke lahendusi.

Pole enam midagi uut, et paljud kohvijoojad lähevad traditsiooniliselt valmistatud kohvilt üle kohvimasinatele ja nende eelistele. Õige seadmega saate mitte ainult professionaalselt valmistatud joogi nautimist pikendada, vaid ka kogeda, mis tunne on olla tõeline kodune barista. Räägime lähemalt – millised kohvimasinad on parimad, millist omale valida ja millistest kriteeriumidest sobivaima otsimisel lähtuda.

Aja kokkuhoid – automaatsed kohvimasinad

Kohvimasina valik sõltub isiklikest vajadustest ja harjumustest. Seega mõelge enne poodi minekut läbi, kui palju aega soovite kulutada mitte ainult kohvipausile, vaid ka valmistamise protsessile ja seadme hooldamisele. Tänapäeval paistavad kohvimasinad silma mitte ainult stiilse disaini, vaid ka maksimaalse funktsionaalsuse poolest.

Üks populaarsemaid ja sagedamini koduseks kasutamiseks valitud kohvimasinaid on automaatne kohvimasin. Võimalus saada iga päev kiirelt ja värskelt täiuslikult valmistatud kohvi on seda tüüpi seadme suurim eelis. Siin on mõned automaatsete kohvimasinate silmapaistvad omadused:

* Oad jahvatatakse iga tassi kohvi jaoks eraldi. See aitab tagada joogi värskuse ja aroomi. Eriti oluline neile, kellele meeldib espresso või must kohv.

* Võimalus valida kohviubadele soovitud jahvatusastet. Oluline on rõhutada, et kohvi maitse sõltub tugevalt jahvatusastmest. Masin võimaldab katsetada ja avastada kõige maitsvama kohvi valmistamise viisi peenest jahvatustest jämedani.

* Automaatne puhastusprogramm. See funktsioon on tavaliselt saadaval uuematel mudelitel, kuid aja kokkuhoidmise koha pealt on see üks olulisemaid funktsioone. Hommikutel, kus iga minut loeb, saab automaatne puhastusfunktsioon suurimaks eeliseks.

Veel üks eripära on eelseadistatud retseptid ja võimalus neid salvestada. See funktsioon on eriti hinnatud majapidamistes, kus igal pereliikmel on oma lemmik kohvi valmistamise meetod, olgu selleks espresso või tihke vahuga cappuccino. Kui mõnel automaatsel kohvimasinal on ainult kuuma auru piimaotsik, siis teistel on integreeritud piimavahustussüsteem. Viimane on abiks neile, kes naudivad abistamist kohvi valmistamisel. Seega, kes soovivad aega kokku hoida, peaksid valima juba sisseehitatud piimasüsteemi.

Hooldusfunktsioonid: Kui soovite iga päev imeliselt aromaatset kohvi juua, peate pöörama tähelepanu oma automaatsele kohvimasinale. Kohvivalmistusseadet tuleb puhastada kord nädalas ja piimasüsteemi pärast iga piimaga kohvi, eriti kui masin pärast hommikukohvi terve päeva seisab. Katlakivi eemaldamise või uuesti täitmise ikoonid paneelil või ekraanil annavad teile teada, mida ja kuidas tuleb teha. Kui soovite oma aega maksimaalselt kokku hoida, valige integreeritud piimasüsteemi ja automaatse puhastustsükliga kohvimasin.

Barista valik koju – poolautomaatsed kohvimasinad

Paljude kohvimaailma spetsialistide jaoks on kohv midagi enamat kui lihtsalt jook. See on lõbus tseremoonia, mis seob teid kohviga, annab võimaluse huvi üles näidata või lihtsalt oma joogi valmistamist nautida. Poolautomaatsed kohvimasinad on fantastiline valik kõigile, kes naudivad oma kohvivalmistusoskuste lihvimist või kes soovivad õppida tõeliste professionaalide kombel kohvi valmistama. Need ei muutu mitte ainult köögisisustuse atraktiivseks lisandiks, vaid on ka suurepäraseks koolitusvahendiks.

Poolautomaatsed kohvimasinad on keerukamad ja aeganõudvamad. Nad nõuavad veidi rohkem tööd kui lihtsalt nupu vajutamine ja eelnevalt jahvatatud kohvist joogi valmistamine. Masina portafiltri käepideme sõela tuleks lisada õige kogus kohvi, kindla tamperiga tugevasti kokku suruda ja seejärel kohvimasinasse lisada. Kohvi kokku pressimise viis mõjutab joogi maitset ja kvaliteeti. Hommikukohvi valmistamine hakkab aga poolautomaatse masinaga jookide valmistamisega harjunud inimestele tunduma naljana.

Poolautomaatsete masinate omapära teebki need nii väärtuslikuks. Need kohvimasinad on sageli köögis kesksel kohal. Lisaks on paljud seda tüüpi kodumasinad tõesti väikesed, nii et te ei vaja selle jaoks palju lisaruumi.

Hooldusfunktsioonid: Kõige olulisem reegel on see, et ärge unustage puhastada portafiltri sõela, kuhu jahvatatud kohvi lisate. Tavaliselt tuleb seda pärast tervet päeva kasutamist korralikult puhastada. Kui jood vaid paar tassi kohvi päevas, on seda palju lihtsam pesta ja pole vaja palju vaeva näha. Samuti eemaldage kindlasti regulaarselt seadmest katlakivi ja loputage kuuma auru otsikut. Nõuetekohase hoolduse korral on kohv maitsev igal hommikul.

Tegusatele linnainimestele – kapselkohvimasinad

Kapselkohvimasinad on kompaktsed, kerged, suhteliselt vaiksed ja peaaegu hooldusvabad. Erinevalt eelnevalt arutatud automaatsetest ja poolautomaatsetest kohvimasinatest on sellega joogi valmistamiseks vaja spetsiaalseid kohvikapsleid, mis on väikesed alumiiniumfooliumist kaanega plastmahutid. Need on korralikult kohviseguga täidetud. Lisaks espresso või musta kohvi valmistamisele saab kapselkohvimasinast valmistada ka lattet, cappuccinot ja muid magustoidu taolisi suurepärase piimavahuga kohvisid. Saadaolevate sortide ja maitsete valik on tohutu. Ei mingit piima vahustamist, otsikuid ega puhastamist. Piisab kasutatud kapsli äraviskamisest ja taaskasutamisest: alumiiniumfooliumist kaas visake metalliprügisse, plastosa plastiku hulka. Veel on veel mõned kapselkohvimasinate funktsioonid:

* Äärmiselt lihtne kasutada. Ka kõige kiirematel hommikutel jääb aega tassikese maitsva kohvi jaoks.

* Lihtne transportida. Seadet on mugav kaasa võtta pühadeks või nädalavahetusteks ka kodust väljapoole. Veenduge siiski, et kohvikapslid oleksid seadme kõrval. Ilma nendeta ei suuda kapselkohvimasinad oma funktsiooni täita ja jahvatatud kohv siia ei sobi.

* Erinevad maitsed ja kohvitüübid – igaühel on lihtne valida. Latte, cappuccino, must kohv, espresso, ristretto, macchiato – kapselkohvimasinad valmistavad ükskõik millise joogi, mida soovite.

Hooldusfunktsioonid: Et nautida iga päev head kohvi, ärge unustage seda regulaarselt puhastada ja katlakivi eemaldada. Katlakivi eemaldamine on vajalik umbes iga 3 kuu või iga 400 tassi järel. Samuti tuleb tühi kapsel pärast kasutamist kindlasti ära visata ja taaskasutada.

Väikesed, kuid funktsionaalselt mugavad kapselkohvimasinad on parimad sõbrad neile, kes igal hommikul kodust välja tormavad. Soovitatav neile, kes veedavad vähem aega kodus, kuid kellel on vaba minut head kohvi nautida.

Sarnased artiklid