Kuidas sinivetikat ära tunda?
Kodutohter
29.06.2021
Shutterstock

Kuumad ilmad panevad veekogudes sinivetika vohama. Kuid kasvavad ka kõik teised vetikad ja rannavees hõljub männi õietolm.

Kaks viimast on ohutud, kuid sinivetikas on mürgine ja võib tekitada allergilisi reaktsioone. Samas on ilm kuum ja hirmsasti tahaks ennast vees jahutada, kuid ei saa aru, mis asi täpselt seal rannavees ujub.

Kui sinivetikas on kirkalt roheline, siis männi õietolm on kollane. Männi õietolm on vees kevadel ja varasuvel, sinivetikas hakkab veekogudes vohama enamasti kesksuvel. Õietolmul ja sinivetikal vahet tegemisel peab seega vaatama värvi ja aega. Kesksuvel enam männid ei õitse.

Laine uhuvad rannavette ka tavalist rohevetikat. Rohevetika ja sinivetika vahel saab vahet teha kepitestiga. Kui torkad kepi vetikate vahele, siis rohevetikas jääb kepi otsa rippuma. Sinivetikas on aga helbeline ja midagi kepi otsa ei jää.

Üks on kindel, kui on kahtlus, et see on siiski sinivetikas, ei tohiks lapsi ja lemmikloomi vette lasta. Kui koer on kahlanud vees kus on sinivetikat, tuleb ta hoolega kohe üle pesta, et ta ei saaks oma karva lakkuda. Koerale võib sinivetikas olla ohtlik.

Sarnased artiklid