1. Julgusta last endaga rääkima. Huvitu kõigest, millest ta räägib ja kuula sekkumata. Esita küsimusi, millele ei saa lihtsaid jah- või ei-vastuseid anda või ühesõnaliselt vastata. Küsi lahtiseid küsimusi, nagu näiteks "Mida sa sellest kogemusest õppisid?", Mida sa sellest arvad?" või "Palun räägi mulle sellest rohkem!"
2. Väldi kritiseerimist, sarkasmi ja narrimist. Ära anna hinnangut ega mõista kohut, vaid lihtsalt arutle ja küsi.
3. Pane paika selged ja realistlikud reeglid ning selgita, millised on tagajärjed, kui laps neid ei järgi.
4. Otsi käitumise põhjuseid ja püüa olukorrast väljapääsu leida koos lapsega. Tunnusta oma teismelise püüdeid oma käitumist parandada. Ära loe moraali ega pea loengut.
5. Otsi käitumise põhjuseid ja püüa olukorrast väljapääsu leida koos lapsega. Tunnusta teismelise püüdeid oma käitumist parandada. Ära loe moraali ega pea loengut.
6. Anna tagasisidet. Isegi kui on vaja noort kritiseerida, alusta alati positiivsest, seejärel anna negatiivne info ja lõpeta jälle positiivselt.
7. Ole optimistlik ja lohuta: keegi ei ole ideaalne, homme on jälle uus päev, kõik teevad vigu. Õpeta oma last ajas reisima: kui olukord tundub hull, tuleks mõelda näiteks minevikus toimunud toredatele asjadele või suunata mõtted tulevikku, pikaajaliste plaanide peale.
8. Võta lapse muresid tõsiselt. Sulle võib probleem ju tühinenäida, kuid teismelisele võib see olla elu ja surma küsimus.
9. Arutle noorega ratsionaalselt ja rahulikult võimaluste, riskide ja tagajärgede üle ning aita õigeid valikuid teha ilma oma arvamust peale surumata. Räägi temaga alkoholist, seksist, narkootikumidest, vägivallast, söömis- ja suhteprobleemidest, sotsiaalsest survest, meedia mõjudest, sõpradest ja eakaaslastest ning nende käitumisest, surmast ja haigustest. Ära ägestu, kui tal on teistsugused arusaamad.
10. Ära narri noort vastassoo teemal. Kui lapsevanem suhtub meeste-naistevahelisse suhtlemisse asjalikult ja ratsionaalselt, aitab see ka noorel sellesse pingevabalt suhtuda.
11. Õpi tundma oma laste sõpru: käige koos kinos või kohvikus, kutsu sõbrad koju või võta reisile kaasa. Head inimsuhted on teismelisele ülitähtsad. Jälgi, et sinu juuresolek poleks pealetükkiv.
12. Ära süüdista ennast, kui asjad kipuvad viltu vedama. Vanemate mõju võib olla suur, kuid mitte kõikvõimas. Enamasti lapsed teavad, et vanemad neid armastavad - seda tuleb lapsele sageli ka öelda - ja nad ei kaota vanematega emotsionaalset sidet.