Liblikakallistus rahustab ja lohutab

Kodutohter
06.09.2022
Shutterstock

Kallistamine on mõnus.

Nn liblikakallistus rahustab meeli ja seda või igaüks proovida.

Kael on kange, hing on kinni ja ärevus ei lase keskenduda. Meelte rahustamiseks on mitmesuguseid harjutusi, nagu näiteks hingamisharjutused, kuid ka liblikakallistus on üks neist.

Käed on risti rindkerel ja teevad kergeid rahustavaid patsutamisliigutusi nagu liblikatiivad. Harjutus lõdvestab, rahustab kesknärvisüsteemi ja aitab ärevuse korral.

Meetodi leiutas EDMR-i terapeut Lucina Artigas 1990. aastate lõpus, kui ta töötas Mehhikos Acapulcos orkaan Pauline'i ellujäänutega. Liblikakallistamisest on sellest ajast alates saanud laialt levinud meetod raskete probleemide läbitöötamiseks näiteks kriisitöös ja traumateraapias. Tehnoloogia hõlbustab keeruliste mälestuste läbi töötamist, kuna paralleelne stiimul, nagu kerge patsutamine, vähendab nende intensiivsust ja aitab inimesel mälestustega töötada. Kindlaks on tehtud, et kallistamisel on kasu tervisele. Risti käte asend ajab aju segadusse. Liblikakallistus võib tunduda nagu puudutaks teine inimene. Teadaolevalt vabastab ka enda kallistamine rahustavat oksütotsiini ja käivitab kehas häid mehhanisme.

Sarnased artiklid