Loodusest võib saada abi

Kodutohter
22.04.2022
Shutterstock

Üldine arvamus on, et eesnäärmehaigused on eakate meeste mure, kuid tegelikult pole see üldse nii.

Kui vanematel meestel on eesnäärmepõletik seotud hormonaalsete muudatustega, siis noorematel meestel seostub see enamasti külmetamiste ja seksuaalkäitumisega: mida rohkem on seksuaalpartnereid ja juhusuhteid, seda suurem on suguhaiguste risk ja ühtlasi oht haigestuda kroonilisse eesnäärmepõletikku. Lisaks nõrgestavad suguteede immuunsüsteemi vähesest liikumisest ja istuvast eluviisis ning stress. Mõju avaldab ka perekondlik eelsoodumus.

Põiepõletik on enamasti naistel levinud haigus. Ainult põiepõletikku on meestel väga harva. Kui põis valust pakitseb, peaks kahtlustama ka eesnäärmepõletikku.

Neljakümnene mees peaks laskma kindlasti eesnääret kontrollida. Mees, kes tahab veel seitsmekümneselt elada normaalset elu, peaks kindlasti oma tervist tähelepanelikult jälgima regulaarselt iga viie aasta tagant juba 30-35aastaselt.

Hädade ennetamiseks ja põletikujärgseks raviks võib kasutada ka looduslikke preparaate ja toidulisandeid, mis on mõeldud spetsiaalselt eesnäärme tervise ja talitluse hoidmiseks. Levinumad toimeained on kõrvitsaseemned, nõgesed, tsink ja serenoapalmi marjade ekstrakt. Nende komponentide eesmärk on leevendada eesnäärme healoomulist suurenemist ja ennetada vaevusi. Toidulisandeid tuleb võtta arstiga kooskõlastades ja siis, kui põletik on juba välja ravitud.

Sarnased artiklid