Mida teha jalgadega

Kodutohter
10.01.2021
Shutterstock

Narmendavatest ja katkistest küünenahkadest võib alguse saada põletik.

Enne kui jalga tõmmata villased sokid, võiks jalad kriitilise pilguga üle vaadata.

Kuiv toaõhk kuivatab ka jalgade nahka, ning need vajavad hoolt.

Kui jalad on pesemise järel täiesti kuivad, siis tõenäoliselt on jalad liiga kaua vees ligunenud. Järgmisel korral kasuta leiget vett ja leota jalgu veerand tundi. Lisa vette niisutavat jalavannisoola.

Narmendavatest ja katkistest küünenahkadest võib alguse saada põletik. Seepärast on oluline hoida küünenahad pehmed. Hõõru alati jalakreemi ka küünenahkadele. Kui see ei aita, pane spetsiaalselt küünenahkadele mõeldud geeli. Lükka küünenahad ettevaatlikult puust spaatliga küüntelt tagasi. Ära kunagi lõika ise küünenahku, vaid jäta see pediküürijale.

Kui küüneplaat on konarlik, siis tasanda seda ettevaatlikult eriti peene poleerimiseks mõeldud raspliga. Tee vaid paar edasi-tagasi liigutust, et küünt mitte liiga õhukeseks poleerida. Laki küüned seejärel tasandava lakiga ja alles siis värvilise lakiga.

Jalalabadel oleva on paksu nahaga peab tegelema, sest sellest võivad tekkida konnasilmad. Kui nahk pole liiga paks, saab abi jalakreemist. Jalgade pidevat raspeldamist ei soovitata, sest see kiirendab paksu naha tekkimist. Kui kõva nahka on palju, võib seda kuivalt raspliga hõõruda. Kuna märg nahk on pole nii tundlik, siis on oht hõõruda nahk liiga õhukeseks.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid