Kui tunned end päeva jooksul väsinuna, proovi järgmist:
Korrapärane söömine
Toidukordade ajastus ja toiduvalikud mõjutavad oluliselt erksust. Söö korralik hommikusöök ja köögiviljarohke lõuna ning püsid virgena terve tööpäeva.
Piisavalt pikk ööuni
Täiskasvanu unevajadus varieerub 6–9 tunni vahel. Päevast väsimust põhjustab enamasti vähene öine uni. Sobiv ööune pikkus on selline, mille järel hommikul on kerge tõusta ning pärastlõunal ei ole raske ärkvel püsida.
Kohv ja uinakud
Teadlaste sõnul toimib nende kombinatsioon hästi. Joo tass kohvi ja tee 15-minutiline uinak. Kofeiini toime algab ajus alles umbes 15 minutit pärast kohvi joomist, seega ärkad veerand tunni pärast üles varasemast rõõmsamana.
Joo vett
Dehüdratsioon on nii väsimuse kui ka peavalude sagedane põhjus. Dehüdratsiooni korral nõrgeneb ka keskendumisvõime. Kui tunned end pärastlõunal väsinuna, joo lisaks kohvile paar klaasi vett.
Suplus jääaugus
Lühike suplus külmunud vees äratab sind kindlasti üles! Külm mõjutab ka aju meeleolu tõstvaid neurotransmittereid ning suurte temperatuurikõikumiste korral suureneb stressihormoonide eritumine. Erutudes kasutab keha termilise tasakaalu säilitamiseks stressihormoone, mis virgutab organismi. Adrenaliinitase tõuseb ja väsimus on läinud. Muidugi ei saa keset päeva jääauku minna, kuid aitab ka hommikune külm duśś.
Hommikujooks
Isegi kui sa pole hommikuinimene, tasuks hommikujooksu ergutavat mõju vähemalt korra proovida. Hommikujooksust saadav energia teeb terve päeva tuju heaks ja paneb aju eritama hea enesetunde hormooni endorfiine. Jooksmine teeb reipaks ja värskendav toime kestab kaua.
Valgus
Valgus on kõige parem ärataja ja virgutaja. Meil kestab pime aastaaeg sügisest kevadeni, mil loomulikku valgust on vähem. Kui pime aastaaeg väsitab, proovi valgusteraapia lampi. Valgusteraapia lambiga on ka äratuskellasid, mille valgus jäljendab päikesetõusu. Ajasta see nii, et see ärataks teid hommikul õigel ajal.