Põhjus on selles, et kui pikka aega söömata olles langeb veresuhkru tase veres väga madalale, siis võime oma tundeid kontrollida nõrgeneb. Naistel langeb veresuhkur kiiremini ja madalamale kui meestel. Samuti langeb veresuhkru tase kiiremini kõhnadel inimestel.
Et seda ei juhtuks, tuleb süüa hommikust peale korrapäraselt iga 3-4 tunni tagant. Mõni sööb väga kerge hommikueine, lõunal pole aega ja süüakse alles õhtul. Sel juhul langeb õhtuks veresuhkru tase ja siis süüakse poole ööni, sest tundub, et kogu aeg tahaks veel midagi.
Valk hoiab veresuhkru taset ühtlasena pikalt. Vahepalaks sobib hästi kohupiim marjadega. Kes palju liigub, selle toidusedelis peab olema ka rohkem süsivesikuid, näiteks leiba ja putru.
Kui kõht on väga tühi ja ärritus tõuseb, siis päästavad kiired süsivesikud: kuivatatud puuviljad ja pähklid. Ei maksa karta, et need tõstavad kiiresti veresuhkru kõrgele ja siis see langeb jälle kolinal väga madalale. Tähtis on anda kõigepealt esmaabi ja kustutada kiirelt nälg. Kuid edaspidi on siiski mõistlik süüa aeglaselt imenduvaid süsivesikuid, nagu näiteks täisteratooteid.