Mis teeb meie nahale head?

Kodutohter
11.11.2021
Shutterstock

Alates 35. eluaastast hakkab naharakkude uuenemine aeglustuma ja ilmuvad esimesed kortsud.

Mis on need imeained, mida loeme kreemide ja seerumite tooteloetelust ja mis peaksid meie nahka toitma ja elustama?

Reklaamitakse palju vananemisvastaseid kreeme, kuid mida need sisaldavad ja kuidas nahale mõjuvad?

AHA ehk alfa-hüdroksihapped on üldnimetus erinevatele orgaanilistele glükoolhapetele, nagu glükoolhape ja piimhape. Need koorivad, helendavad ja uuendavad nahka ning stimuleerivad nahas kollageeni tootmist.

Hüaluroonhape on humektant ehk niiskusesiduja. Hüaluroonhape seob nahas vett, mislle tõttu on nahk siledam.

Probiootikumid on elavad, tervist toetavad bakterid. Prebiootikumid on probiootikumide toit. Mõlemaid lisatakse nahahooldustoodetele, et tugevadada naha mikrobioomi tasakaalu.

Retinool ehk A-vitamiini derivaat, mis stimuleerib kollageeni ja hüaluroonhappe tootmist ning aktiveerib naha uuenemist. See ühtlustab ka naha värvi, parandab aknet ja päikesekiirguse tekitatud kahjustusi.

Bakuchiol on looduslik vaste sünteetilisele retinoolile. See stimuleerib kollageeni tootmist ja helendab pigmendilaike. Kui retinool ei pruugi kõigile sobida, siis bakuchiol sobib ka õrnale ja tundlikule nahale.

Keramiid on nahas esinev rasvaine, mis on vajalik naha kaitsekihi toimimiseks ja niiskuse säilitamiseks. Vananedes väheneb keramiidi süntees ning nahk muutub kuivaks.

Peptiidid on aminohapete lühikesed ahelad. Kosmeetikavahendites toimivad nad nagu aktiivsed kullermolekulid, mis aitavad vähendada kortse, parandada nahavärvi ja stimuleerida rakuaktiivsust.

Sarnased artiklid