Kas kreemidest on kasu?

Kodutohter
30.07.2022
Shutterstock

Nahk ei talu kuuma päikest, stressi ega suitsetamist, vaid vajab hoopis kreemi, armastust ja tervislikku toitu.

Vananedes kahjustub nahk kergemini, haavad paranevad aeglasemalt ja D-vitamiini süntees nahas aeglustub. Naha pinnale ilmub pigmendilaike ja kapillaarseid veresoonte laiendeid. Nahk ka õheneb ning rasunäärmed kõhetuvad. Naha esimese kihi all olevas dermas ehk pärisnahas väheneb niiskust siduvate ühendite hulk.

Nii noor kui vana ahk vajab niisutamist, regulaarselt ja palju. Selleks sobivad hästi kreemid, mis sisaldavad hüaluroonhapet.

Noor, väga rasvane nahk ei pruugi veel vajada iga päev kreemitamist, kuid vananev nahk on enamasti kuiv ja vajab hädasti niisutavaid kreeme. Niisutavate kreemide kasutamine on vajalik, kuid kahjuks ei enneta kortsude tekkimist ega hoia neid ära isegi kallid kreemid. Kreemide puhul on oluline nendes olevate toimeainete kontsentraat, mitte hind. Kalli kreemi hind sisaldab tuntud tootemarki, reklaami ja pakendit ning mitte niipalju tõhusust.

Kortsudesse tuleb suhtuda nagu paratamatusesse ja nedega lihtsalt leppida. Kuigi vananeisest ei pääse, saab naha vananemist siiski edasi lükata. Uuringud on näidanud, et abi on retinooli, hüaluroonhapet ja tüvirakke sisalduvatest kreemidest ja seerumitest. Ka kosmeetikutel on tänapäeval tõhusaid protseduure, mis küll ei kaota kortse aga madaladavad neid ja muudavad vähem mõrgatavaks. Hoolimata kortsudest on hoolitsetud ja niisutatud nahk ilus nahk.

Sarnased artiklid