Retinooli sisaldavad kreemid on tõhusad, kuid ettevaatust päikesega!

Kodutohter
08.03.2023
Shutterstock

Retinool kuulub A-vitamiini perekonda ja seda peetakse üheks kõige tõhusamatest vahenditest võitluses kortsude ja vananemismärkide vastu.

Teadaolevalt on ühed kindlalt kortsudele mõju avaldavad ained vananemisvastastes kreemides retinool ja hüaluroonhape. Seda on kinnitanud ka uuringud. Retinool kuulub A-vitamiini perekonda ja seda peetakse üheks kõige tõhusamatest vahenditest võitluses kortsude ja vananemismärkide vastu. See on antioksüdant, mis aitab nahka uuendada.

Retinooli sisaldava kreemi kasutamisel peab aga meeles pidama mõningaid reegleid.

Kuna retinool on väga päikesetundlik, siis peaks retinooli sisalduvad kreeme ja seerumeid kasutama õhtul. Kevadel, kui päike on ere, võiks retinooli sisaldavad kreemid vahetada välja niisutavate kreemide vastu.


 

Retinooli sisaldavate kreemide ja seerumite kasutamise juhend:
1. Harjutage nahka järk-järgult retinooliga.
Nahka peaks harjutama tasapisi, hakates toodet kasutama mõnel õhtul nädalas. Kui nahk on vastupidav, võib üle minna retinooli igaõhtusele kasutamisele.
2. Retinooli kasutatakse ööseks.
Koostisaine uuendab nahka ja imendub sügavalt, seetõttu on retinooli sisaldavad tooted mõeldud öiseks kasutamiseks, kui nahk uueneb magamise ajal.
3. Pea meeles päikesekaitset
Tõhusad retinooli koostisosad muudavad naha tundlikuks, mistõttu tuleks retinooli puhul pöörata erilist tähelepanu kõrge igapäevase SPF-i päikesekaitsetoodetele või loobuda neist kevadeks ja suveks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid