Kuna väga päikeselisi suvesid pole meil just palju, siis päikeseallergiat eriti ei tunta, ning inimesed ei tea, millised on selle sümptomid ja kuidas neid ravida.
Kevadel ja varasuvel võib päikesele avatud kohtades tekkida nahale valguslöövet ja päikesest tingitud nõgeslöövet ehk päikeseurtikaariat. Valguslööve väljendub mitmel kujul, näiteks sügelevate sõlmekeste, villikeste ja punaste laikudena, ning seisund võib sarnaneda allergilise lööbega, aga tegelikult seda ei ole.
Valguslööve tekib UV-kiirguse toimel. Sageli lööve taandub suve jooksul, kui nahk kiirgusega rohkem harjub, ja enam seda ei teki.
Eristatakse kolme valguslööbe vormi, mis võivad päikese käes välja lüüa.
Kõige sagedamini esineb polümorfset valguslöövet: päikesele paljastatud nahal tekivad punetavad laigud või villikesed, mis meenutavad tavalist nahaallergiat.
Nn Mallorca akne tekib kreemide ja päikesekaitsevahendite ning päikese koosmõjul.
Fototoksilise ja allergilise reaktsiooni põhjuseks on sageli mingi väline lisategur, näiteks ravimid: antibiootikumid (tetratsükliin, klindamütsiin), antibeebipillid, akneravimid, samuti lokaalsed põletikuvastased salvid ja mõned vererõhuravimid. Alati on kasulik lugeda ravimi infolehte.
Fototoksilist ja allergilist reaktsiooni võivad tekitada ka parfüümid ja kreemid, sest need sisaldavad psoraleene, mis päikese mõjul võivad nahal esile kutsuda allergilise reaktsiooni. Muide, psoraleene sisaldavad ka taimede mahlad, näiteks putkede, saialille, kummeli ja raudrohu mahl. Seetõttu ei soovitata päevitada heinamaal ega niita muru riieteta.
Päikeseallergia korral on tegemist sügeleva nahalööbega, mis koosneb väga väikestest või veidi suurematest sõlmekestest. Lööve ilmub katmata kehaosadele (dekolteepiirkond, labakäed, õlavarred ja nägu) mõnekümne minuti kuni paari tunni pikkuse päikese käes olemise tagajärjel. Vahel meenutab lööve ka ohatist. Iseloomulik on, et lööve tekib pärast esimesi päikesepaistelisi päevi või soojamaareisil.
Enamasti kaob päikeseallerga lööve iseenesest. Kui pole tegemist raske juhutumiga, aitab päikesest hoidumine. Suve jooksul võib tekkida päikese taluvus nii, et reaktsioonid muutuvad nõrgemaks või ei tekigi. Raviks võib kasutada ka allergiavastaseid tablette ja nahka rahustavaid kreeme või geele (AloeVera). Nahka peab enne päikese kätte minekut kaitsma tugeva SPF-kaitsega kreemi.