Põdrakanep on puhas kuld

Kodutohter
16.06.2022
Shutterstock

Põdrakanep on suvel looduses kõige tavalisem taim, millega silm on harjunud ja mida ei märkagi.

Kuid tegelikult on on see taim puhas kuld, kellest on abi paljude haiguste vastu.

Põdrakanepit kasutatakse ka taimestiku taastamiseks kohtades, kus see on hävinud, näiteks pärast masuudi või naftaga reostamist. Samuti sobib ta puistepinnase kinnistamiseks teepervedel ja raudtee ääres, ja pinnase kinnistamiseks järskudel nõlvadel.

Põdrakanepi õied ja lehed sisaldavad parkaineid, askorbiinhapet, karoteene,flavonoide, suhkruid, pektiine ja alkaloide. Ravimtaimena on ahtalehine põdrakanep raviannustes ohutu ja tema toime on tõestatud eesnäärme hüperplaasia (eesnäärme suurenemine) I ja II staadiumis. Droogil on põletiku-, kasvaja- ja mikroobivastane toime. Kuid häid tulemusi on saadud ka kasvajate, naha- ja lümfisõlmede tuberkuloosi, maokatarri ja haavandtõve ravimisel ning mao-, soolte- ja maksahaiguste, samuti kehvveresuse korral. Rahvameditsiinis teataksegi põdrakanepit kui vähi- ja viljatusevastast ravimit. Põdrakanepit loetakse parimaks immuno- ja hormonaalsüsteemi tugevdajaks. Seetõttu on ta eriti soovitav kilpnäärme aeglase talituse korral.

Kuivatamiseks ja säilitamiseks kogutakse peamiselt lehti ja õisi. Teeäärsed õied las jäävad silmailuks, droogi tuleb korjata puhtast loodusest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid