Teelehe ravitoimet tundsid ja kasutasid juba vanad kreeklased. Ka meie esivanemad on teelehte kasutanud juba ammu. Juba lastele õpetati, et kui mesilane nõelab, tuleb kohe teeleht paistes kohale panna. Ka väikese verejooksu peatamiseks, paisest mäda valja tõmbamiseks, põletusvalu leevendamiseks ja paistetuse alandamiseks saab teelehest abi.
Et teelehe mõju tõhusam oleks, tasub teelehed purustada, et eralduks mahla. Suurt teelehte võib kasvõi natuke puulusikaga taguda või vajutada, et leherootsud pehmeneksid.
Teelehest valmistatud rahvaraviks kasutatakse tõmmiseid (teed), ekstrakti, leotisi, mahla ja seemneid. Ka moodne meditsiin tunnustab teelehe raviomadusi röga lahtistava vahendina.
Köha ja külmetushaiguste puhul aitab teelehe ürdist valmistatud tee. Leevendab köha ja on hea rögalahtisti. Võtta 1 sl ürti klaasi kuuma vee kohta ja lasta 10 minutit tõmmata.
Köharohuks võib panna purki 1 osa värskeid peenestatud teelehti, lisades sama palju mett. Lasta 2 nädalat seista, kuni tekib vedelik, millel on raviv toime. Tarvitatakse 1 sl enne sööki.
Teelehe lehti tuleks korjata kuiva ilmaga ja puhtast loodusest. Kuivatada õhukese kihina aeg-ajalt liigutades, sest leherootsud on paksud ja kuivavad aeglaselt.