Tihti kurdetakse üksinduse ja üksilduse üle ega osata oma eluga midagi peale hakata ja suur osa ilusatest asjadest jääb märkamata, sest liigse tagasihoidlikkuse korral on võimalus sõbra või kaaslase leidmiseks üsna väike.
Üksikuid inimesi on kahte tüüpi: osa inimesi on üksinda, kuid ei tunne ennast üksikuna. Nad on väga suhtlemisaltid ning seotud paljuski teiste inimestega, hoolimata sellest, et elavad üksi. Nende elu on kirev ja seiklusterohke, kuna nad oskavad ja suudavad olukordi nautida ka ilma kaaslaseta. Samas on inimesi, kes tunnevad üksindust ja tegelikult nad ongi üksikud. Selliste inimeste puhul langeb sisetunne kokku reaalse olukorraga. Tasub mõelda, kas igasugused üritused on eesmärk omaette, kuhu tahetakse minna selle tõttu, et toimuv pakub huvi, või minnakse näiteks kultuurisündmusele selleks, et teha midagi ja minna kusagile kahekesi koos. Sel juhul peaks endalt küsima, et kas tähtis on kontsert või etendus, või kaaslane kellega sinna minna. Need, kes vajavad teise inimese seltsi, et üldse kusagile minna ja millestki osa saada, ei suuda üksinda ümbritsevast täit rõõmu tunda. Tegelikult ei ole ju mõistlik jätta ennast ilma toredatest üritustest, mis meeldivad, kuna parasjagu pole kedagi seltsiks kaasa võtta. Lõpuks võib juhtuda, et inimene jääbki koju norutama ning irdub muust maailmast. See omakorda kahandab märkimisväärselt võimalusi kedagi kohata.
Uued tutvused tekivad olemasolevate kaudu. End üksikuna tundes peaks rohkem suhtlema sugulaste, naabrite, tuttavate, töökaaslastega. Iial ei või teada, kus seda õiget suhet või head sõpra kohatakse.
Uusi tutvusi tuleb otsida seniste abil. Pole mõtet kodus istuda ja halada õnnetu elu üle, vaid on vaja liikuda ringi seal, kuhu tekib uusi inimesi. Väga palju sõltub enese aktiivsusest. Palju toimub loenguid, koolitusi, hobiringe ja põnevaid laagreid, kuhu saab minna pikemaks ajaks, et silmaringi avardada ja ka suhteid luua. Kui esimestel kordadel midagi ei teki, ei tohi sellest heituda, vaid tuleb edasi tegutseda. Inimene, kes on üksik ja seetõttu ka kannatab, sest tal puudub oskus kontakte luua, peaks mõtlema, mida saab ta ise olukorra muutmiseks ette võtta. Sageli on juhtunud, et teised inimesed on tegelikult tema vastu huvi tundnud, aga mingil põhjusel pole ta sellega kaasa läinud. Vahel on keeruline nautida mingit ajahetke, kuid ei maksa heituda, sest igas seltskonnas ei saagi meeldiv olla. Tuleb leida endale sobiv suhtlusringkond. Selleks on taas vaja ettevõtlikkust ning oskust olla ka ise meeldiv suhtluskaaslane.
Kuigi praegune aeg on raske ja tekitab üksildust, ei kesta see igavesti. Ükski viirus pole kestnud. Niikaua, kui tuleb otseseid kontakte vältida, saab suhelda videokõnedega või saata elektronkirju ja sõnumeid, et lihtsalt raske aeg üle elada.