Margit Pärn: ema hool ja oma soov
Tekst Riina Reiman-Männiste
17.05.2008

Kõige ilusam inimene ilmas on teadagi ema, kelle silmad säravad alati, kui laste silmad säravad.
Sellekuise ajakirja kaanel on oma laste Säde-Helise ja Oskariga magistrikraadiga kiirabivelsker Margit Pärn.

Kuuleka tütrena õppis Margit Pärn Tallinna Meditsiinikoolis velskriks ema soovil. Eks ta ise tahtis seda ikka natuke ka: "Tegelikult mõlkus mul mõtetes veel lastepsühholoogia. Aga ema ütles tõesti, et kuna peres on 7 last ja pidevalt juhtub nii mõndagi, siis oleks tore, kui saaks abi vajades omainimese poole pöörduda.
Kaks aastat töötasin reanimatsioonis, siis läksin kiirabisse üle. Nüüdseks on selja taga juba kolmteist kogemusterohket aastat kiirabivelskrina."
Praegu on Margitil kiirabitöös paus, sest kaheaastane Säde-Helis on veel liiga pisike, et öösiti tema juurest valvesse minna. Pesamuna suur vend, kuueaastane Oskar, saaks koos isaga õe turvalise hoidmisega hakkama küll. Ja mõlemal lapsel on juba tänaseks esmaabikoolitust tunduvalt rohkem kui paljudel täiskasvanutel.

Elukool ja -koolitus
Kümme aastat tagasi oli Margit koos kiirabiarst Mare Liigeriga masendava avastuse juures – inimesed ei oska paljusid esmaabivõtteid, elustamisest rääkimata. Kiirabiliidus öeldi selle peale: "Õpetage siis!" Nõnda loodi MTÜ Rahvakoolitus Elu, kus baaskoolitajad on Margit ja Mare.
"Oskar oli kahene, kui hakkas minuga kaasas käima. Mina teda õpetanud pole, poiss on kõik ise kõrvalt vaadates (õigemini küll kaasa tehes) selgeks saanud. Lisaks teiste õpetamisele on Oskar välja koolitanud ka väikeõe. Säde-Helis oskab siduda, elustada ja šokiasendit anda," räägib ema ilmselge uhkustundega.
"Esmaabikoolituste noorimad õppurid on lapsed alates 3. eluaastast. Lapsed ongi kõige õpihimulisemad ja teevad oma tööd südamega. Kõige hakkajamad on 6–7aastased."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid