Ilus dekoltee nõuab selgroogu

Kadi Lehtmets
17.07.2014

 

Ilusa naise kaelast ja dekolteepiirkonnast on läbi aegade lauldud oode. Paraku on see naiseliku võlu piirkond nii reetlik, et esimesed ealised märgid avalduvad just siin. Kuidas oma kaela graatsilisena ja dekolteed kaunina hoida, seda küsime salongi Caprice kosmeetikult ja koolitajalt Katrin Toonelalt.

Oma näo eest hoolitseme regulaarselt hommikul ja õhtul, enamasti tuleb meelde ka kael, aga dekolteepiirkonna eest unustame liigagi sageli hoolt kanda. "Ometi tuleks seda teha täpselt sama tähelepanelikult, nagu hooldame oma nägu!" rõhutab Katrin Toonela. See strateegiline piirkond ilmutab nimelt vananemise märke tunduvalt selgemini ja kiiremini kui pringid palged.

 

Anatoomiline aspekt

Vaadakem korraks kõige selle kenaduse alla. Kui näomiimikat ja -nahka toetab terve hulk väiksemaid lihaseid ja kaela kui kõige liikuvama kehaosa painduvuse eest hoolitsevad mitmed lihased, siis piirkonnas lõuaalusest kuni rindkere ülaosani kulgeb väga pindmiselt naha all vaid õhuke kaelanahalihas platysma. "Peale selle ei ole naha all suurt midagi. Kui mujal kehal on lisaks naha all lihasele toetuv rasvkude, siis selles piirkonnas on seda vähem. Pealegi, kui aastatega nahk nagunii õheneb, siis kipub ta ka kiiremini lõtvuma," nendib kosmeetik.

Mis puutub rinda, siis siingi on loodus omaette väikest kurja nalja visanud – rasvkude küll on (rinnad koosnevad suures osas rasvkoest), aga seda toetab rinnalihas vaid altpoolt. "Loodus on seadnud nii, et kaela ja dekoltee nahk hoiab tegelikult rinda üleval. Kui nõrgeneb naha elastsus, lõtvub ka rinnapartii."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid