Ma ei maga, ma ei söö
Tekst Merilin Piirsalu
21.07.2013

Söögiisu on kadunud, mõtted keerlevad ainult ühe inimese ümber, samas tunned, et võiksid lendu tõusta. Maailm on järsku särav ja värviline, kõik on äkki võimalik. Sa oled armunud.

See võib tulla nagu välk selgest taevast ja tabada sind just siis, kui seda kõige vähem oodata oskad. See ei küsi vanusest, kehakaalust ega perekonnaseisust. Mida teha, kui silmad ja süda näevad ainult ühte inimest? Kas armumist on võimalik vältida ja mida peale hakata, kui sa ei ole vaba, aga armud ikkagi? Nendele küsimustele aitab vastuseid leida psühholoogiline nõustaja Anneli Salk.

"Armumine on elu kingitus. See lööb inimese silmad särama ja annab uue tunde. Armumine annab lisajõudu, maailmataju läheb avaramaks ja sügavamaks, positiivsemaks ja helgemaks. Immuunsüsteem paraneb, rakud uuenevad, inimene nooreneb, see on midagi müstilist," kirjeldab nõustaja. "Armumine annab elule väga sügava mõtte juurde, ükskõik mis hetkel ta tuleb. See võib tulla väga valel ajal ja vales kohas. Ei saa planeerida, et armun pärast ülikooli lõppu, kui esimeses töökohas töötan ja aega on piisavalt. Armumine on nagu uks kahe inimese tunnetesse, ja kunagi ei tea, kuhu see viib. See võib kanda elukestvasse väga heasse suhtesse või kirglikusse emotsiooni, mis lõppeb ühe või kahe ööga," ütleb Anneli Salk.

"Kuni inimene ei ole armumist kogenud, võib ta vaadata seda filmidest, lugeda raamatutest ja naerda selle üle. See võib olla tema jaoks tundmatu vahva asi, mille tõttu tehakse veidraid asju. Kui aga inimene ise armub, siis muudab see tema elu väga tugevalt. Ühel päeval on see tunne kehas ja kõik mõtted on ühe inimese juures. Sügav rõõm ja õnnetunne, nagu narkouim. See lööb tavarutiinist nii kõvasti välja, et inimene muutub oma sõpradele ja endalegi üllatuseks. Siin ei ole loogikaga mitte midagi tegemist. Loogika hoiab meid tavaliselt tugevasti raamides, ning me ei teeks paljusid eksistentsiaalseid ja tobedaid asju, kui ei oleks armunud."

Keegi pole kaitstud

Süda peksab, käed värisevad ja kõhus keerab, kui ainult temale mõtled. Armunud olla on imeline ja pöörane tunne. Kui oled vaba ja noor, siis pole muud kui seda tunnet nautida ja vaadata, mis saab. Mis aga juhtub, kui oled suhtes, ja armud ühel ilusal päeval ülepeakaela?

"Keegi ei ole kaitstud armumise eest. Võib juhtuda, et ühel hetkel joostakse kellegagi kokku, pilk jääb talle pidama, jäädakse vestlema ja tundub, et siin ongi magneetiline isik, keda on oodatud terve elu," lausub nõustaja.

"Armumise puhul on väga huvitav, et kui inimene juba on heas pikemas suhtes ja armub, siis ühelt poolt loeb see teine isik ja kehakeemia, aga teiseks komponendiks on inimese fantaasiad ja unelmad, mis kohe uuele armumisobjektile üle kantakse."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid