Mehelgi võib voodis "pea valutada"
Üllar Ende
04.05.2017

 

Selle kohta, kui naisel pole sobilik voodirõõmupäev, on levinud ütlus "pea valutab". Aga juhtub ka nii, et "peavalu" kammitseb hoopis meest. Mees ei taha? Uskumatu! Ei saa? Miks? Asjasse toob selgust Medita kliiniku meestearst Kristo Ausmees.

 

 

Leidub eriti nooremaid vallalisi mehi, kes isekeskis olles kelgivad, et nemad on voodis alati valmis. On sellel tõepõhi all või meenutab see natuke kalamehe- või jahimehejuttu?

"Eks jutte ole igasuguseid: kalamehe- ja jahimehejutte, ka naistemehejutte. On siililegi selge, et sada protsenti, kakskümmend neli tundi päevas ja seitse päeva nädalas ei ole ükski mees igal hetkel võimeline vahekorras olema," nendib meestearst Kristo Ausmees. "Aga eks meeste seksuaalne võimekus ole erinev. Selle määrab nii intellektuaalne kui ka füüsiline pool, muu hulgas ka keskmisest kõrgem testosteroonitase – mõnele lihtsalt on looduse poolt kaasa antud suurem seksuaalne võimekus. Selles mõttes on siin oma tarkusetera sees: mõni mees võib vahekorras olla isegi kolm korda järjest, teisele aga piisab ühest korrast ja ta naudib seda täiel rinnal."

Kui aga mees naise kõrvale põhku pugedes lihtsalt selja keerab, võib küljeluul tekkida kahtlus: no nii, tal on keegi teine! Aga ei pruugi olla – üdini truu, aga mure on hoopis muus.

 

Mõnikord tahtmine selg keerata

Sellest, et naisel teinekord "pea valutab", saadakse veel aru, aga sellest, et mees naisele tähelepanu pööramata nagu nott magama jääb, enamasti mitte.

"Kõigepealt peaksime mõtlema sellele, mida kõike me kahekümne nelja tunni jooksul läbi elame: mida seitsme-kaheksa tunni jooksul unes näeme; mida me töö juures järgmised kaheksa tundi või kauemgi peame tegema. Järele jääb kuus kuni kaheksa tundi – mida kõike me veel sel ajal teeme! Siis on loomulik, et kui õhtul naise kõrvale voodisse lähed, on mõnikord tahtmine lihtsalt külje peale heita ja seitset-kaheksat tundi und võimalikult maksimaalselt nautida," arutleb Kristo Ausmees.

Meestearst toonitab, et seksuaalsuhe on enamasti paarisuhe. "Muidugi on neid, kes elavad oma seksuaalsust välja üksi, kuid normaalselt on seksuaalsuhe vähemalt kahe inimese suhe. Selleks, et need kaks saaksid vahekorras olla, peab olema soov mõlemapoolne. Kui üks neist on väsinud, siis enamasti suguühe sel hetkel ei õnnestu. Aga eks see kõik oleneb paljudest teguritest.

Kui paarisuhe toimib väga hästi, siis mõeldes selle peale, millised naudingud sind ees ootavad, jääb väsimus vahekorra takistusena teisejärguliseks."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid