Kutsu ajaröövlid korrale

Vahendanud Kadi Lehtmets
04.06.2012

Panusta asjadesse, millest ammutad energiat, ja vali, millele oma aega kulutad. Tee asju, mis pakuvad rõõmu, siis ei õgi kaos ja kiirus su jõudu.

Kogu rõõmu

Su energialadu peaks pidevalt olema piisavalt täis meeldivat, argielus vajaminevat toimekust. See energiareserv täitub, kui teed asju, mis pakuvad rõõmu, rahuldust ja avastusi. Kogu selliseid rõõmuandjaid oma varudesse.

Su ligiduses võib olla energiaõgardeid, mis võtavad su aega ja jõudu rohkem, kui tahaksid. Kontrolli, kelle aeg sinu kalendrit määrab. Kui suurt osa päevast kulutad sa iseenda heaks?

Tunne ajaröövlid ära - töökohas võivad need olla näiteks pidevad katkestused ja mõttetud või ülipikaks venivad nõupidamised. Ära lase end sidevahendite hüpiknukuks muutuda! Pidevad katkestused, nagu näiteks meilidele vastamine, lisavad kiirustamise tunnet ja segavad mõtteid. Seepärast maksab oma e-postkasti kontrollida vaid paar-kolm korda päevas.

Varu kalendrisse aega asjade planeerimiseks ja loo oma päevadesse väikesi pausivõimalusi. Juba isegi tillukese ainult iseendale mõeldud ajahetke ülesmärkimine pakub rahuldust.

Vabasta ennast tegutsemislõksust

Kiirustamine sünnitab kiirustamist ja ahendab mõtlemist, ajab sind tagant ja käib närvidele. Tegutsemislõksus siplemine nõrgestab efektiivsust ning vigade parandusele kulub aega. Kiirustades ei jõua mitte alati parimaid valikuid teha, liiatigi siis veel uuenduslikke lahendusi välja pakkuda.

Kiirustamine on ajaröövel, sest kiirustades tegutsemisele kulub rohkem aega kui rahulikule ja läbimõeldud toimetamisele. Kerge kiirustamine hoiab meid sobivalt energilisena, aga jätkuv tagantpiitsutamine väsitab nii keha kui ka vaimu.

Kuula oma keha märguandeid, sest organism reageerib kiirustamisele. Sea paika täpsed reeglid ja aseta endale piirid. Kiirustamine kõneleb sageli pigem planeerimatusest kui tegelikust tegutsemise hulgast.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid