Raha pärast tekib tülisid paljudes peredes, kui ühe pangakaart vihiseb poes alailma, teine aga tahab kulutusi kontrolli all hoida. Laristajal ja kitsipungal on raske teineteist mõista. Enamasti peituvad erinevuste põhjused lapsepõlves. Ei aita muud, kui rääkida oma minevikust ja kummalgi osapoolel püüda asjale avaramalt vaadata.
Toomas, 49
Raiskamine tekitab minus õudusvärinaid
Olen kasvanud peres, kus kogu elu oli planeeritud ja korrapärane. Ema oli kolme lapsega kodus, isa oli 5liikmelise pere ainus toitja ja kõiges väga täpne, eriti rahakulutamises. Oma pereelus olen püüdnud järgida samu põhimõtteid, kulutan vaid hädapärasele, ise olen vähenõudlik ega aja mingit luksust taga. Mu naine ei suuda aru saada, miks sõidame kõige odavama autoga ja miks ma ei osta nõudepesumasinat.
Alailma tekib meil riid naise impulsiivostude pärast. Minu meelest käib ta rahaga hooletult ümber. Asjatu raiskamine tekitab minus õudusvärinaid ja ma soovin, et kogu pere õpiks raha mõistlikult kasutama. Lastele annan nädala taskuraha vaid siis, kui nad osalevad kodutöödes. Tahan neile selgeks teha, et raha ei saa niisama, selle nimel peab töötama.
Loe edasi ajakirjast...