Päästerõngad viirusemeres

Kerli Valge, apteeker
04.10.2016

 

Parim päästerõngas külmetushaiguste ajal on sinu vastupidav organism – tugevat keha viirused ei armasta. Kui aga vapras võitluses siiski alla jääd, aitab enesetunnet parandada apteek.

 

 

Nagu ei jää kunagi tulemata sügis, saabub igal aastal siis ka esimene külmetushaiguste laine. Apteegis võib aina kohata inimesi, kelle mureks on nohu, köha, kurguvalu ning palavik. Järjekord perearsti ukse taga on pikk, kuid terveks on ju vaja saada.

Tegelikult oleks kõige mõistlikum hakata aegsasti tugevdama iseenda ja kogu oma pere immuunsüsteemi. Kuidas seda teha ja mida teha siis, kui hoolimata püüdlikust ennetusest õnnestub viirusel siiski sind murda?

 

On inimesi, keda viirushaigus murrab harva, kuid on üsna palju neid, kes põevad sügisel-talvel ühe külmetustõve teise järel.

 

Kas tuleks võtta lisaturgutust või mitte?

Selle küsimuse võiksime kõik endale esitada. Kas ja mida võiks juurde tarvitada, et oma organismi turgutada? Arvestama peab oma eluviisi ning seda, mida ja kui palju sööme. Sügisel on hea indikaator ka see, kas suvel oli piisavalt aega puhata ja akusid laadida, puuvilju ja marju süüa, ka päikese käes peesitada.

Kui tundub, et eluviis pole küllalt tervislik ja toidulaud mitmekesine, ning külmetushaigused on kerged tulema, võiks mõelda vitamiinide ja mineraalainete lisaksvõtmisele. Piisab 4-nädalasest kuurist, et taastada vajalike mikrotoitainete varud organismis.

Toitumisele ja ka toidulisanditele peaksid erilist rõhku panema rasedad ja rinnaga toitvad emad, kasvueas lapsed ja sportlased, samuti kroonilised haiged, näiteks diabeetikud ja kroonilise soolepõletikuga inimesed. Kindlasti ka need, kes kipuvad liialdama alkoholi ja kohviga, suitsetavad, toituvad ühekülgselt ning on pidevas stressis.

 

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid