Poputa suhe õitsema!

Siiri Lelumees
04.10.2016

 

Abielludes tunneme enamasti, et oleme leidnud oma täiusliku teise poole. Et aga suhe ajahambale ikka vastu peaks, ei tohi seda hooletusse jätta, vaid seda tuleks toita ja turgutada nagu lemmiktoalille. Siis on loota ka kauneid õisi.

 

 

Kui oleme armunud, näeme kallimat justkui läbi roosa udu: kõik partneri head küljed on võimendunud, halvad aga tunduvad tähtsusetud. Tavaliselt kestab selline unelm aasta-paar, siis aga puhub elu udu silmilt ja hinge võib närima hakata rahulolematus.

Paarisuhet ei ole mõistlik aga isevoolu teed minna lasta, vaid seda tasub iga päev poputada.

 

  1. Ole oma ootustes realistlik

Me ootame partnerilt väga palju: et ta oleks romantiline kavaler, hooliv elukaaslane, kirglik armatseja, suurepärane lapsevanem, ergutav vestluspartner. Ent ükski inimene ei suuda kunagi teise inimese ideaalide kõrgusele küündida, sest keegi meist ei ole täiuslik. Vastutus suhte õnnestumise eest ei saa lasuda teisel inimesel – igaüks peab ise proovima olla suhtes parim versioon endast.

Mõtiskle, millistele ootustele peaks su elukaaslane kindlasti vastama ja milles sa ei ole nõus kompromisse tegema. Küll aga tee kompromisse nendes asjades, mis ei ole esmatähtsad. Kui su abikaasa on näiteks usaldusväärne partner ja armastav lapsevanem, kellele ei meeldi eriti seltskonnas aega veeta, võiksid seltskonnaüritustel käia sõpradega. Nii ei lao sa kõiki oma ootuseid partneri õlule.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid