Reipamalt kevadesse!

Kerli Valge, Apotheka apteeker
04.03.2016

 

Tunned end pidevalt väsinuna. Hommikuti on raske ärgata, kuigi oled unetunnid täis maganud. Töö juures kipub silm kinni vajuma ja tulemused pole kiita. Koolis ei suuda õpetajat jälgida ning keskenduda on raske... Mida teha?

 

 

Pime aeg on küll taandumas, aga siiski ei paista veel piisavalt päikest, et oma akusid laadida. Tahaksid maailma vallutada, kuid ei saa kohe voodistki välja – midagi on teistmoodi kui eelmistel aastatel. Kui nii tunned, oleks esmalt mõistlik üle vaadata oma igapäevaelu: on väga oluline, et keha saaks päeva jooksul piisavalt toitaineid, sest ka auto ei liigu ilma kütuseta.

 

Enne toit, siis lisand

Söögi puhul on tähtis jälgida, et kõik põhilised toidurühmad oleksid kaetud ja et valik oleks mitmekesine. Sellega teed enda heaks ära suure töö, varustades oma keha piisavalt vitamiinide ja mineraalainetega.

Toidulaual peaks kindlasti olema täisteratooteid, puu- ja köögivilju, piimatooteid, kala, muna, kana ja liha, samuti pähkleid, seemneid ja mandleid. Tasakaal on kõige alus, ka toitumisel. Soovitatav on süüa tihedamini ja väiksemaid portsjoneid, et ei tekiks näljatunnet – koos vahepaladega neli-viis korda päevas. Söök peaks olema kergesti seeditav, et organismil ei tuleks sellega omakorda liialt vaeva näha.

Üks hea vitamiiniallikas ja kerge vahepala on kodumaistest aiasaadustest tehtud mahl, mis ei sisalda säilitusaineid, kuid millest saad suures koguses C-vitamiini. See suurendab organismi vastupanuvõimet, tugevdab immuunsüsteemi, toetab nahka ja igemeid ning aitab raual imenduda.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid