Seksihuvi tagasi!
Marika Vingissar
06.03.2018

 

Kas lähedus ja soojus on suhtest kadunud? Selleks, et need uuesti leida, tuleks mõelda, kuhu nad jäid ja miks nad kadusid.

 

 

Mida varem panna tähele märke seksi vaiksest hääbumisest, seda kergem on asjast rääkida ja selle parandamiseks midagi ette võtta. Seksihuvi vähenemisega kaasneb tavaliselt ka puudutuste ning omavaheliste vestluste vähenemine, ja paar hakkab tasahaaval teineteisest võõrduma. Kui olukord kestab pikalt, on teise juurde teed leida üha raskem.

Selle protsessi peatamine vajab palju rahulikke vestlusi. Võõrandumise põhjuseks võivad olla asjad, millest pole kunagi räägitud. Kui selgitamist vajavaid probleeme on kogunenud palju, võiks kaaluda seksuaalterapeudi poole pöördumist, kuid kõigepealt võiks selguse saamiseks küsida iseendalt ja oma elukaaslaselt mõned küsimused.

 

Kumb meist ei taha lähedust?

Kui sa ei tunne oma elukaaslasega koos olles vajadust seksi järele, siis mõtle, milline see ükskõiksus on. Kas fantaseerid teistest või rahuldad ennast ise? Sel juhul ei ole seksihuvi kustunud ja tuleb leida põhjused, miks oled oma elukaaslase vastu ükskõikne. Kui ükskõikne on hoopis su paariline, tuleb leida sobiv hetk, et sellest rahulikult rääkida ja leida üles tema põhjused.

 

Kas riidleme liiga palju kodutööde pärast?

Paari- ja seksuaalteraapias räägitakse üllatavalt palju kodustest töödest. "Miks on mustad sokid mööda põrandat laiali?", "Miks sa karjud kogu aeg nende sokkide pärast?", "Miks pean mina kogu aeg koristama?" – need on üsna tavalised süüdistused, mida terapeut paaridelt kuuleb.

Mõelge läbi, kuidas jagada oma kodused tööd, et need ei tuleks voodisse kaasa. Abikaasadel võib olla täiesti erinev arusaam kodutööde tähtsusest ja nende tegemisest. Ärge oletage, vaid arutage kaaslasega, mis on teie jaoks oluline.

Kuid kunagi ei maksa juuksekarva lõhki ajada. Näiteks kui kaaslane teeb tavaliselt neljapäeviti süüa, võib teha talle vahel üllatuse: valmistada söök, katta laud ja pesta pärast ka nõud. See näitab hoolimist ja teeb armsale inimesele rõõmu.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid