Suve jälg juustes
Tekst Kadi Lehtmets
29.08.2012

Suvi annab elujõudu, lisab energiat ja vitaminiseerib, kuid puhkuselt naastes võid märgata, et tavaliselt nii kaunid kiharad meenutavad kuivanud põhukimpu. Ehkki tundub, et suvepäike triibustab juuksed blondiks ja tuul lisab soengule kohevust, on tõsi hoopis see, et päikesekuumus võib olla sama kurnav kui kõige tulisem föön.

Mida pärast suve juuste heaks teha ja kuidas nende ilu taastada, küsime juuksur Kaja Sasailt Frida juuksuri- ja kosmeetikaärist.

Sügavpuhastav ja niisutav juuksepesu
Suve lõpu juuksed on janused - päike, tuul, tolm, meresool jms on võtnud kiharaist suurema osa loomulikust niiskusest. Nüüd on kõigepealt aeg süvapuhastuseks - sügavpuhastava šampooniga eemaldatakse juustelt merevee, keskkonnasaaste ja soenguviimistlusvahendite jäägid, kahjustamata seejuures liialt peanaha loomulikku niiskustasakaalu. Sügavpuhastavaid tooteid on mõttekas kasutada regulaarselt mõned korrad kuus, kuid mitte igapäevaselt, sest muidu kuivatavad need juust veelgi.
Igapäevaseks tarvitamiseks püüa seejärel valida pigem niisutava toimega ja võimalikult leebe mõjuga šampoone-palsameid, mis suvekuumas hapraks muutunud juukseid vähem kahjustaksid.
Kui vähegi võimalik, loputa juukseid külma veega, see aitab juuksesoomustel sulguda ja annab kiharatele läiget.

Ole loomulik
Kuna suvesoojus kipub juustest niiskust kaotama, on mõttekas suve lõpul juuste keemilise töötlemisega (blondeerimine, keemiline lokk või keemiline sirgestamine jne) piiri pidada.
Olenevalt juuste tüübist, tekstuurist ja seisundist võib olla kasulik ajutiselt loobuda hooldustoodetest, mis sisaldavad kuivatavaid komponente (mitmesuguseid alkohole jms). Nende asemel vali võimalikult looduslikud tooted.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid