Suvel kaunim kui kunagi varem

Kadi Lehtmets
05.06.2015

 

Seda aega oleme oodanud terve aasta. Kuum kaunis suvi on käes!

Kuidas sel suvel ilus, terve ja rõõmus välja näha, saame teada kosmeetik Pille Mirme-Moosaarelt.

 

Suvel tahame olla lihtsamad ja loomulikumad, ilma et mõjuksime liiga sätitult ja seatult. Kui palju meie talvisest iluarsenalist tuleks välja vahetada ja suvepuhkusele saata?

"Oma talviseid kreeme päriselt ära visata pole mõtet, need võib külmkappi järgmist jahedat hooaega ootama panna," ütleb Pille Moosaar, "aga kreemid kergemate vastu vahetada on küll mõistlik." Küllap oleme juba kevadkuudel eelistanud kergema konsistentsiga kreeme, nendega on suvel sobilik jätkata. "Enamikul ilutootjatest ongi välja pakkuda nii rammusamad külma aja kui ka kergemad sooja perioodi kreemid," märgib kosmeetik.

 

Kõik kergemaks

Kõige tähtsam soojas suves on naha niisutamine, tuletab kosmeetik meelde – palavusega ei tohi nahas niiskuse puudust tekkida. "Lisaks jätkame, nagu kevadelgi, vitamiinidega. C-vitamiin on ihule ergutav ja värskendav, puhastab jumet ja noorendab, see teeb head ka suvisel ajal," ütleb kosmeetik.

Küll aga võiks suvel loobuda ühest asjast kreemides, mis veel kevadel naha ilusaks tegi. "Suvel võiks jälgida, et kreemid ei sisaldaks puuviljahappeid. Happed muudavad naha õhemaks, koorides maha pealmise surnud rakukihi – kevadel pani see protsess naha tööle, ergutas ja soodustas uute rakkude sündi. Suvel, kui on palju õuesolemist ja rannaskäimist, võib aga see naha päikesekiirgusele liiga tundlikuks muuta ning pigmentatsioonihäireid põhjustada," selgitab Pille Moosaar.

Suvel võib vaja minna ka teistsuguseid näopuhastustooteid kui talvel. "Mõnigi rasuse näonaha omanik tunneb end suvel paremini, sest päike kuivatab vistrikke ja leevendab mõnd nahaprobleemi. Aga enamasti naha rasusus tõuseb, sest nahk ka higistab palavusega rohkem," ütleb kosmeetik. Ta soovitab suvel proovida rasusele nahale mõeldud tooteid. "Praegu leidub kergetoimelisi rasuse nahatüübi kosmeetikume, mis pole sugugi ägedatoimelised vinnitapjad, vaid pärsivad lihtsalt liigset rasueritust ning hoiavad näonaha ilusasti puhta jumega ja matina."

Rannamõnusid nautides eelistatakse suviti sageli veekindlaid jumestustooteid. "Sel juhul tuleks end kindlasti varustada ka spetsiaalse meigieemaldusvahendiga. Kui varem sisaldasid veekindla ripsmetuši eemaldajad alati õli, mis tihti tundlikke silmi ärritas, siis praegu on saada väga kerge koostisega, mitsellaarvee-tüüpi õrnatoimelisi meigieemaldajaid, mis sobivad ka tundlikule nahale."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid