Suveromanss – olemasoleva suhte puudujääkide kompenseerija
Tekst Riina Reiman-Männiste
13.07.2010

Suvi pole õieti veel pihtagi hakanud, kui silman netis artiklit, kuidas just mehed harrastavad sel aastaajal kõrvalehüppeid. Nagu naised seda ei teeks! Ja mitte ainult suvel ju! Aga miks ikkagi otsitakse suveromantikat, ja pahatihti mitte oma partneriga? Mida selle romansiga võidetakse, mida kaotatakse?

“Kevade ja suve tulekul on inimestel mitmeid ootusi, kuidas aega veeta. Sinna mahub ka lootus kevade või suve romantilisele veetmisele. Armumise tunne on ju väga hea ning seda vajatakse pidevalt, kuid sageli pole inimestel võimalik romantikat taaselustada oma partneriga. Siis tekibki lootus leida keegi teine, kellega koos romantikat jagada,” selgitab kriisinõustaja Eda Mölder põhjusi, mis ahvatlevad salaseiklustele.

Suveromantika vajadus
viitab sellele, et praegune suhe ei sobi. Kui paar ei suuda oma suve tundeküllaseks muuta ega teineteisele tähelepanu pöörata, vaid otsivad meelelahutust ja inimesi, kes aitaksid elu põnevaks teha, väljastpoolt, siis tasub kaaluda, kas olemasoleval suhtel on üldse mõtet,” soovitab kriisinõustaja kõiki poolt- ja vastuargumente tõsiselt kaaluda.
Kiire, pime ja külm talveperiood võib küll suhte soojust oluliselt jahutada, aga suvi pakub jälle palju erinevaid võimalusi kõik korda seada. Ühiste huvide taasleidmine, pisitähelepanu osutamine, vahel ka lihtsalt rääkimine või kusagil ainult kahekesi koos ajaveetmine – kõik see võib paarisuhtele üllatavalt soojalt mõjuda. Enamat kui mõlemapoolset tahet polegi alustamiseks vaja. Kui on aga huvi kellegi teise järele, siis tasuks enne mõelda, miks seda oma partneri vastu enam pole. Mõtlematu uude suhtesse tormamine tähendab tegelikult pea peitmist liiva alla ehk olemasolevate probleemide eest põgenemist.

Suveromansi tagajärjed
Eda Mölderi sõnul võidakse suveromansiks soovida pisiseiklust, kuid enamik ihkab siiski pikemat suhet. Kui paarielu on emotsioonide- ja romantikavaene, siis tekib ummuksis tunne ning väike suveromanss on sellisel juhul väga teretulnud.
“Enamikel juhtudel ei mõelda tagajärgedele. Tihti lõpeb väike seiklus ühe poole pettumusega. Üks ootab pikemat suhet, aga teine soovib vaid mõnenädalast võlu, et siis tavaellu tagasi pöörduda,” kinnitab kriisinõustaja abivajanute kogemustest ja soovitab hoolega mõelda, kas suveseiklusega vajatakse oma ellu põhjalikku muutust või ajutist vaheldust. “Suveromansi juurde käib armumine, aga ühel hetkel läheb see üle, mistõttu võib seiklus jääda päris lühikeseks. Pealegi on isegi väike kõrvalepõige oma püsipartneri reetmine ning hiljem tuleb osata süütunde ja tagajärgedega edasi elada.”

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid