Räägi neist kenasti, kontrolli kord kuus ja riieta nad hästi istuvasse rinnahoidjasse. Oma rindu tundes paned kohe tähele, kui seal toimuvad mingid muutused.
Millal viimati mõtlesid oma rindade peale? Naiselikkuse sümbolina on rinnad naisele tähtis osa kehast läbi kogu elu. Enamikul on nad erineva suurusega ja aastate jooksul mõjutab neid paratamatult gravitatsioon. Murdeeas on nad nagu pungad, viljakas eas muutuva kujuga ja vanaduses ühtlaselt pehmed.
Oma rindu peab õppima tundma, et märgata õigel ajal muutusi. Paljud naised ebalevad oma rindu peeglist vaadata ega taha neid ka katsuda. Neil on ettekujutus, milline normaalne rind peab välja nägema, ja nad häbenevad oma peegelpilti. See on täiesti asjatu. Igal naisel on rinnad omamoodi ja kõik rinnad on normaalsed.
- Tervislikust eluviisist piisab
Nagu ülejäänud kehale, sobib ka rindadele tavaline tervislik eluviis: tervislik toit, liikumine ja mittesuitsetamine. Soome ülikoolis tehtud uurimus kinnitab, et kasvõi pool tundi energilist liikumist 3–5 korda nädalas vähendab rinnavähi riski 10–20 protsenti. Kuigi on erandeid, näitab statistika, et rinnavähi eest kaitseb ka emadus. Ise ei saa kuidagi endale rinnavähki tekitada, ent tervisliku eluviisiga saab kuigipalju haigestumise riski vähendada.
- Osta korralik rinnahoidja
Korralik rinnahoidja toetab rinda ja sellega istuvad riided seljas paremini. Osta rinnahoidja pesupoest, kus müüja oskab soovitada õiget suurust ja mudelit. Pahatihti on rinnahoidja ümbermõõdult liiga suur ja korvid jälle liiga väikesed.
Rinnahoidja on paras, kui rinnad mahuvad korvidesse korralikult ära ega punnita kusagilt üle. Ümbermõõt on paras siis, kui rinnahoidja on tihedalt keha ümber ja ulatub kinni kõige välimistesse haakidesse. Kandmisel rinnahoidja venib ja siis saab kasutada järgmiseid haake. Traadist kaared peavad toetama rinda alt, mitte vajutama selle peale.
Kunagi ei maksa osta automaatselt sama suurust, mis aastaid on olnud, sest rindade suurus ja kuju muutuvad. Õige suurusega rinnahoidja on eriti tähtis rinnakatele naistele, et rindade raskus ei tekitaks kaela- ja õlavalusid.
Loe edasi ajakirjast...